ورزشی

کارت معافیت ۵۹ بازیکن باطل شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد، فوتبالیست هایی که کارت معافیتشان باطل شده تا پایان فصل حق بازی در لیگ برتر را ندارند.

در این اطلاعیه آمده است:

پیرواطلاع رسانی های قبلی سازمان وظیفه عمومی ناجا، آخرین بررسی های صورت گرفته در خصوص کارت های معافیت از خدمت برخی از فوتبالیست ها که اسامی آنان از سوی مراجع مربوط به این سازمان اعلام شده و همچنین نحوه خدمت سربازی بازیکنانی که کارت معافیتشان باطل شده، به شرح ذیل اعلام می شود:

۱- چند ماهی است که سازمان وظیفه عمومی ناجا موضوع رسیدگی به اصالت کارت های معافیت و پایان خدمت بازیکنان فوتبال را در دستور کار قرارداده و تا بحال تعداد ۱۱۸ مورد کارت معافیت مبهم که اسامی آنان از طریق مراجع مربوط اعلام گردیده را بررسی کرده است.

۲- برابر بررسی های صورت پذیرفته، تاکنون کارت معافیت از خدمت ۵۹ نفر باطل و کارت معافیت و پایان خدمت ۴۲ نفر از فوتبالیست ها نیز تایید شده است.

۳- ۷ نفر از اسامی اعلام شده هم مربوط به فوتبالیست‌ها نیست که در این زمینه موضوع از طریق مراجع مربوط در حال انجام است.

۴- کارت های باطل شده در زمینه معافیت های کفالت، پزشکی، ایثارگری و … بوده و همچنین دراین میان تعداد ۱۰ نفر از فوتبالیست های مذکور که دارای معافیت پزشکی بوده‌اند علیرغم دعوت به عمل آمده برای مشخص شدن وضعیت معافیت خود به این سازمان مراجعه ننموده‌‌اند، فلذا مراتب برای تعیین تکلیف به بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده اعلام و همچنین در خصوص عدم فعالیت ورزشی آنان با فدراسیون مربوط مکاتبه شده است.

۵- آن دسته از فوتبالیست‌ها که کارت معافیت از خدمت آنان باطل شده، سرباز غایب محسوب شده و با احتساب اضافه خدمت می‌بایست در یکی از یگان های تابعه نیروهای مسلح، خدمت سربازی خود را سپری نمایند. همچنین پرونده معافیت های ابطال شده جهت انجام رسیدگی های قانونی و تعیین تکلیف در راستای احتمال ارتکاب جرم به مراجع ذیصلاح قضایی ارسال شده است.

۶- فوتبالیست های مذکور در صورتیکه تا بیست و دوم بهمن ماه سال جاری برای اعزام به خدمت اقدام نمایند و در تاریخ تعیین شده به خدمت اعزام شوند، اضافه خدمت اولیه آنان بخشیده می شود.

۷- در خصوص ادامه فعالیت ورزشی این دسته از بازیکنان، برابر تصمیم مرجع مربوط مقرر شد که فعلا تا پایان فصل حق بازی در لیگ برتر و دسته یک را ندارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن