مدیریت شهری

اعمال تدابیر ویژه برای احداث پارکینگ های مکانیزه محلی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین فرامرز عظیمی شهردار منطقه با بیان این که احداث پارکینگ های مکانیزه محلی به عنوان یکی از راه های رفع کمبود مشکل پارک خودروها در دست اجراست گفت : در حال حاضر ساخت پارکینگ از جمله برنامه های در دستور کار مدیریت شهری منطقه است و بر اساس مطالعاتی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که ساخت پارکینگ های مکانیزه در سطح وسیع کارایی زیادی در منطقه ندارد. به عبارتی پارکینگ های محلی سرویس بهتری به شهروندان ارائه می دهند. بنابراین ساخت پارکینگ های مکانیزه در زمین های ۶۰ تا ۷۰ متری در دستور کار ماست و هم اکنون حدود ۱۰ پارکینگ به این شکل در حال ساخت است.

وی در ادامه با بیان اینکه بخش خصوصی در این زمینه وارد عمل شده است، افزود: تمام مکان هایی که امکان ساخت پارکینگ در آنها وجود دارد شناسایی شده و با همکاری خوب اهالی منطقه این پروژه ها در حال اجراست.

 

عظیمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای احداث پارکینگ خاطرنشان کرد : این منطقه آمادگی دارد با ارائه تسهیلات و امتیازات ویژه از ظرفیت بخش های خصوصی به منظور احداث و توسعه پارکینگ های عمومی استفاده کند.

 

وی رفع مشکل کمبود پارکینگ را علاوه بر اعمال تدابیر مدیریت شهری نیازمند عزم جدی و مشارکت مردم دانست و تصریح کرد : رفع کامل معضلات ترافیک ساکن (پارکینگ) نیازمند گسترش حمل و نقل عمومی، کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی، اصلاح بافت فرسوده و استاندارد سازی معابر است و ما باید بحث ساخت و استفاده از پارکینگ را دربین مردم فرهنگ سازی و نهادینه کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا