شورای شهر

بدهی ۵۵ هزار میلیاردی شهرداری

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در آغاز هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: در حال حاضر شهرداری تهران ۵۵ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که بخشی از این بدهی مربوط به بانک‌هاست که سالیانه ۴ هزار میلیارد تومان به بدهی شهرداری به بانک‌ها اضافه می‌شود و دیگر شهرداری نمی‌تواند از طریق بانک‌ها تأمین اعتبار کند.

وی افزود: باید سرمایه‌های سرگردان در شهر به سمت فعالیت‌های درآمدزا سوق داده شود و مشکلات را در حوزه درآمدزایی حل کنیم.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: در فرآیند توسعه شهری که در دهه گذشته فقط در حوزه ساخت و ساز بوده است باید خارج شویم و به سوی درآمدزایی معقول پیش برویم.

هاشمی گفت: در شورای شهر تهران در یک سال گذشته این اتفاق افتاده که بر روی سرمایه‌گذاری‌های دیگر در شهر تهران اقدام کنیم و از شهرداری تهران درخواست شده که گزارش‌های خود را درباره سرمایه‌گذاری در شهر ارائه دهند.

وی‌ ادامه داد: بعضی از اعضا نیز در کمیسیون‌ها درخواست‌هایی برای درباره سرمایه‌گذاری در شهر داشته‌اند و دستگاه‌های سرمایه‌گذار شهرداری باید پروژه‌های درآمدزایی و اقتصادی را ارائه دهند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: بخش دوم اتوبان صیاد شیرازی به امام علی(ع) می‌تواند پکیج سرمایه‌گذاری خوبی باشد و سرمایه‌گذاری در تکمیل و تجهیز خطوط مترو نیز می‌تواند یکی از پکیج‌های خوب سرمایه‌گذاری باشد.

هاشمی افزود: از سوی دیگر شهرداری تهران باید امنیت اقتصادی را برای سرمایه‌گذاران تأمین کند تا سرمایه‌گذاران نگرانی سرمایه‌گذاری در شهرداری تهران نباشند و امیدواریم در سال دوم شورای پنجم بتوانیم این اقدامات را انجام دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن