ورزشی

واکنش طباطبایی به انتخاب مربی خارجی برای تیم امید

به گزارش شورا‌آنلاین، هادی طباطبایی در مورد تیم ملی امید و اینکه آیا زمان برای انتخاب سرمربی این تیم از دست رفته است، عنوان کرد: ما همیشه زمان را از دست می‌دهیم. این اتفاق در ادوار مختلف رخ داده است.

وی افزود: در ۳ دوره مربی تیم المپیک بودم و تجربیات گرانبهایی در این راستا دارم. فلسفه و مقوله تیم امید متفاوت است، متأسفانه اهمیتی که برای تیم بزرگسالان قائل هستیم را برای تیم امید قائل نیستیم. بازیکنان به راحتی در اختیار تیم امید قرار نمی‌گیرند و کار بسیار سخت است. زمانی که همراه با غلام پیروانی در تیم امید بودیم وقتی رفتیم گروه جدید از ما مشورت نگرفت، ما از این مسئله ضرر نکردیم و ضرر این اتفاق را گروه بعدی خوردند.

پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه خاطرنشان کرد: در دور بعدی که به عنوان مربی اول در کنار محمد خاکپور بودم زمانی عهده‌دار مسئولیت تیم شدیم که زمان مناسب برای کار کردن را از دست داده بودیم، همه می‌دانند که چه اختلاف‌ها و درگیری‌هایی در آن زمان به وجود آمد اما با همان شرایط تیم خوبی را تشکیل دادیم.

واقعاً کار کردن در رده‌های سنی پایه سخت است و در تیم امید هم مشکلات زیادی وجود دارد.

وی در مورد بحث انتخاب زلاتکو کرانچار و اینکه آیا گزینه ایرانی بهتر است یا گزینه خارجی، تصریح کرد: من اصلاً دخل و تصرفی در این موضوع ندارم و ملاک‌ها و معیارهای مد نظر مسئولان در این رابطه را نمی‌دانم به همین خاطر در مورد گزینه‌ها و هیچ گزینه‌ای اظهار نظر نمی‌کنم باید یک جلسه فنی برگزار شود تا در این مورد به جمع‌بندی برسند.

طباطبایی در مورد اینکه در گذشته کرانچار و کی‌روش اختلافاتی داشتند و آیا نبود تعامل در بین مربیان امید و بزرگسالان مشکل‌ساز می‌شود تصریح کرد: در صحبت‌هایم به این موضوع اشاره کردم. باید بین تیم بزرگسالان و امید تعامل باشد. تیم امید پلی برای رسیدن به تیم بزرگسالان است و همیشه باید در بین رده‌ها تعامل باشد. باید ببینیم فدراسیون چه سیاست و نگاهی دارد.

وی در مورد اینکه آیا تیم امید پتانسیل صعود به المپیک را دارد، گفت: اگر نگاهمان مثل گذشته باشد هیچ اتفاقی نمی‌افتد اما تیم امید ظرفیت صعود را دارد.

طباطبایی در پایان گفت: تیم امید بسیار مهم و تاثیرگذار است، هر زمانی که ما کار را شروع کنیم باز هم دیر است. امیدوارم حمایت‌های خوبی از تیم المپیک انجام شود و بتوانیم شاهد موفقیت این رده سنی باشیم. باید برنامه‌ها مشخص شود و معیارها برای انتخاب مربیان به صورت شفاف بیان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن