اجتماعی و فرهنگی

نجفی:انتقادات وارده به حرکات موزون دختران در مراسم شهرداری درست است/ تذکر دادم و خواستار گزارش مکتوبم

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدعلی نجفی شهردار تهران در خصوص انتقادات وارده از حضور وی در همایش رقص دختران در سالن برج میلاد گفت: برنامه‌ایی برای زنان به مناسبت میلاد حضرت زهرا در برج میلاد برگزار شده بود. کسانی که برنامه‌ریزی برای این مراسم کرده بودند اعلام کردند دختربچه‌هایی که این برنامه را اجرا کردند زیر ۸ سال بودند و از نظر شرعی اشکالی نداشته و بهتر بود این قسمت از برنامه حذف شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس مبنی براینکه شما اجراکنندگان مراسم را تشویق می‌کردید، گفت: من هنرمندان آن برنامه را تشویق کردم.

وی در پاسخ به این پرسش که بهتر نبود این مراسم را ترک می‌کردند، گفت: نه، چرا باید ترک می‌کردم این برنامه به مناسبت بزرگداشت روز زن بود و ۲ هزار کارمند شهرداری در آن حضور داشتند و من به احترام آنها در این برنامه شرکت کرده بودم.

نجفی ادامه داد: برنامه طوری هماهنگ شده بود که بنده بعد از مراسم  هنری به سالن برسم اما به دلیل اینکه برنامه با تأخیر به جای ساعت ۹ در ساعت ۱۰:۱۵ آغاز شده بود بنده هم به برنامه هنری رسیدم.

به گفته وی، در حال حاضر انتقاداتی به برنامه وارد شده است و بهتر بود این قسمت از برنامه حذف شود اما بنده دلیلی بر ترک مراسم ندیدیم.

شهردار تهران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه شما بعد از این مراسم ابلاغیه‌ای مبنی بر رعایت شئونات اسلامی در برنامه‌های شهرداری ابلاغ‌ کرده‌اید، گفت: بله، اینطور است. قبلاً هم گفته‌ام از این به بعد هم می‌گویم که در عین حال که مناسبات عید و شادی را پاس می‌داریم باید شئونات اسلامی رعایت شود. بنابراین طبیعی است بعد از اجرای برنامه دیروز انتقاداتی مطرح شود. مجدداً تأکید می‌کنم که در برنامه‌های فرهنگی و هنری و جشن‌های ملی باید شئونات و ارزش‌های اسلامی به طور کامل رعایت شود.

نجفی تأکید کرد: در این مورد خاص علاوه بر تذکری که داده‌ام، درخواست کردم گزارش مکتوبی هم ارائه کنند تا در اختیار مردم قرار دهند.

به گفته وی، انتقادات وارده به این برنامه تا حدی درست است.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن