شورای شهر

انتقاد نژادبهرام از عدم اجرای حکم پلمب پاساژ آزاد

به گزارش شورا‌آنلاین، زهرا نژادبهرام امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به تخلفات غیر قانونی پاساژ آزاد در منطقه ۱۱، گفت: این پاساژ در مجاورت محور شمالی –جنوبی ولیعصر است که تخلفات گسترده در خصوص گودبرداری غیرقانونی و عدم ایمن سازی این واحد صنفی، کاملا روشن است.

 وی با بیان اینکه موقعیت مکان این پاساژ به گونه‌ای است که هر گونه خطر احتمالی برای آن می‌تواند سبب بروز فجایع جبران ناپذیری برای شهروندان شود، افزود: در صورت بروز حادثه برای این ساختمان، عبور و مرور در دو محور جمهوری و ولی عصر برای مدت طولانی مختل خواهد شد.

 نژاد بهرام با بیان اینکه سازه این پاساز فلزی است و بیش از شش دهه از عمر آن می‌گذرد، گفت: هم اکنون این سازه به سمت شمال نشست دارد و این در حالی است که هر دو مجتمع تجاری مجاور آن به شدت فرسوده است.

وی با بیان اینکه مالک با گود برداری طبقات زیرین و ایجاد طبقات منفی یک و دو ، اقدام به ساخت شصت واحد تجاری جدید در این ساختمان کهنه به صورت غیر قانونی کرده است، گفت: از نکات قابل توجه اینکه مالک برای انجام عملیات خاک برداری اقدام به خالی کردن اطراف ستون کرده و برای استحکام این عملیات به اصطلاح ستون‌های فلزی جدید ایجاد کرده است.

 عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در سه متری این پاساژ ایستگاه بی ار تی قرار گرفته و مملو ازجمعیت است گفت: وقوع هر گونه اتفاقی برای پاساژ و مجتمع تجاری مجاور آن می‌تواند خطر آفرین باشد.

وی با بیان اینکه جالب است بدانید مالک در سال‌های گذشته در حوزه زمانی اقدام به فعالیت عمرانی غیر قانونی کرده و نخاله‌های ساختمانی خود را به خاک‌برداری‌های عملیات مترو که برای مدت‌ها تقاطع ولی عصر- جمهوری را مسدود کرده بود می ریختند و این گونه اقدامات غیر قانونی مالک تا سال ۹۲ ادامه داشت که با اعتراض کسبه و رأی دادگاه عملیات غیر قانونی متوقف شده اما تا کنون هیچ اقدامی برای رفع این گود برداری صورت نگرفته و دپوی نخاله‌های ساختمانی در طبقات پایینی مشهود است.

نژادبهرام با بیان اینکه مالک دارای تابعیت دوگانه است و در خارج از کشور به سر می برد گفت:  شهرداری منطقه در دوره‌های گذشته صرفا اقدام به ارائه اخطار به کسبه کرده و اقدام دیگری در این خصوص صورت نگرفته است؛ این در حالی است که بسیاری از طبقات از نرده ایمنی بی بهره هستند و کابل‌های برق بدون محافظ رها شده‌اند.

وی افزود: رأی به بستن و پلمب پاساژ داده شده که با اعتراض کسبه این حکم اجرایی نشده است گفت: لازم است نسبت به رفع خطر از بنای مذکور در راستای جلوگیری از خسارت به ساکنین اقدام انجام گیرد تا از وقوع پلاسکویی دیگر جلوگیری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن