اجتماعی و فرهنگی

نجفی بامداد دوشنبه عازم لهستان می شود/ چه کسانی در این سفر شهردار تهران را همراهی می کنند؟

به گزارش شورا‌آنلاین، در این سفر ابراهیم امینی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، امین عارف نیا مشاور شهردار و رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و همچنین پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی، شهردار تهران را همراهی می‌کنند.

طی مدت حضور شهردار تهران در ورشو، برنامه های متعددی در نظر گرفته شده است که می‌توان به ملاقات با شهردار ورشو و امضای تفاهم نامه همکاری در حوزه‌هایی مانند مدیریت پسماند، حمل و نقل عمومی و همکاری های محیط زیستی اشاره کرد.

همچنین قرار است شهردار تهران از سیستم مدیریت حمل و نقل عمومی ورشو و امکانات شهری پایتخت لهستان به ویژه در حوزه ریلی، ال آر تی، تراموا و اتوبوسرانی آشنا شود، ضمن اینکه برنامه دیگر نجفی در سفر به لهستان، بازدید از سیستم جمع آوری زباله و مدیریت پسماند ورشو است.

علاوه بر این، مقرر است شهردار تهران در این سفر علاوه بر ملاقات با شهردار ورشو با دیگر مقامات دولتی لهستان از جمله مقامات وزارتخانه های محیط زیست، کارآفرینی و فناوری و زیرساخت ها و امور زیربنایی نیز دیدار و گفت و گو کند.

همچنین قرار است شهردار تهران و هیأت همراه، ملاقاتی با اعضای اتاق بازرگانی لهستان به منظور بررسی شرایط جذب سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه های مختلف شهری داشته باشد.

شهردار تهران در همین راستا ملاقاتی با رئیس مرکز ملی سرمایه گذاری لهستان خواهد داشت، چرا که در سالیان گذشته سیاست خارجی لهستان درباره حضور و سرمایه گذاری در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران چرخش داشته است.

سفر نجفی به لهستان اولین سفر رسمی شهردار تهران به این کشور اروپای شرقی است و قرار است نجفی در این دیدار نسبت به اهدای گل در بنای یادبود آوارگان لهستانی جنگ جهانی دوم اقدام نماید. 

گفتنی است در خلال جنگ جهانی دوم، بسیاری از آوارگان لهستانی به ایران مهاجرت کردند و تا سال ها مهمان ایرانیان بودند و وجود ریشه های عمیق فرهنگی و تاریخی سبب افزایش ظرفیت همکاری های بیشتر این دو کشور در امور مختلف از جمله مدیریت شهری، مسائل فرهنگی و بازار گردشگری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن