مدیریت شهری

آغاز به کار هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک

به گزارش شورا‌آنلاین، روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛"محمود صفارزاده" رئیس هیات علمی در مراسم افتتاحیه "هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک" که دقایقی پیش در سالن همایش های  برج میلاد تهران آغاز شد، گفت: بیش از ۱۰۰۰ مقاله علمی در ۱۲ محور «شانزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک» مورد پذیرش قرار گرفت که در این میان به ترتیب سه محور «ایمنی ترافیک»، «برنامه ریزی حمل و نقل» و «حمل و نقل همگانی»، پذیرای بیشترین مقالات پذیرفته شده بودند.
 
وی تصریح کرد: ۱۷۰ مقاله از تعداد آثار ارایه شده به عنوان آثار برتر انتخاب شد که در طول کنفرانس ارائه و ۱۷۰ مورد هم در پوستر استفاده می‌شوند.
 
رئیس هیات علمی هفدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک ضمن غنیمت شمردن این رویداد که در آن بستر مناسبی جهت تبادل دیدگاه ها و تجربیات در سطوح داخلی و بین المللی فراهم گردیده،از برگزاری بالغ بر ۶۰ نشست علمی-تخصصی در قالب محورهای ۱۲گانه کنفرانس خبر داد.

صفارزاده از حمل و نقل همگانی، سیستم های هوشمند حمل و نقل، برنامه ریزی حمل و نقل و شهرسازی، ایمنی ترافیک و ریسک، حمل ونقل و توسعه پایدار ، مهندسی ترافیک، اقتصاد حمل ونقل ، مدیریت سیستم های حمل و نقل و ترافیک ، آموزش ترافیک ، قوانین و مقررات یکپارچه ترافیک ، حمل ونقل غیر موتوری و طراحی هندسی معابر به عنوان محورهای این کنفرانس نام برد.

رئیس هیات علمی هفدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی حمل‌ونقل و ترافیک در ادامه با تاکید بر اینکه "هفدمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل ونقل و ترافیک" با حضور بیش از ۱۵ نفر از اساتید برجسته بین المللی و حمایت ۲۹ دانشگاه و نهاد داخلی و خارجی برگزار خواهد شد،تصریح کرد: مهمانان از کشورهای اتریش، آلمان، آمریکا، کانادا و اسپانیا بوده وهمچنین مقالات نیز از کشورهای همجوارمان چون ترکیه، پاکستان و اردن دریافت شده است.

صفارزاده کنفرانس بین امللی ترافیک را مهم‌ترین رویداد علمی کشور در حوزه مهندسی حمل‌ ونقل و ترافیک دانست که در ۲۲ سال گذشته ۱۶ دوره آن با حضور اساتید و اندیشمندان خارجی و داخلی برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن