شورای شهر

املاک شهرداری با تصویب اعضای شورای شهر واگذار می‌شود/ اعلام لیست املاک واگذار شده

به گزارش شورا‌آنلاین، افشین حبیب‌زاده درباره املاکی که به صورت بهره‌برداری به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده است، گفت: موضوع واگذاری املاک در شهرداری تهران به دو بخش حق بهره‌برداری و تملک تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: هنگامی که ملکی به عنوان بهره‌برداری به شخص حقیقی یا حقوقی واگذار می‌شود به آن معناست که مالکیت آن ملک همچنان با شهرداری تهران است ولی بهره‌برداری از آن به اشخاص واگذار شده است.

وی بیان داشت: در ابتدای شورای پنجم مصوب کردیم که هر شخصی زمین یا ساختمانی از شهرداری تهران برای بهره‌برداری می‌خواهد باید به تصویب شورای شهر برسد.

حبیب‌زاده بیان داشت: اخیرا نیز معاون مالی شهرداری تهران اعلام کرده است که ۵۰ تقاضای دریافت ملک به صورت بهره‌برداری به شهرداری تهران داده شده است که باید این تقاضاها در صحن شورا مورد بررسی و سپس واگذار شود.

وی بیان داشت: از شهرداری تهران درخواست شده است در یک مهلت ۳ ماهه لیست املاکی که تاکنون واگذار شده است را در اختیار اعضای شورا قرار دهند.

معاون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران بیان داشت:‌در مورد املاک واگذا شده به صورت تملک و یا به صورت بهره‌برداری گزارش‌هایی داده شده است و طی نامه‌ای که به شهرداری تهران زده‌ایم خواستار شدیم که گزارش سازمان بازرسی در این خصوص نیز ارائه شود. بنده به صورت شفاهی شنیده‌ام که اقداماتی درباره املاک شهرداری تهران توسط سازمان بازرسی صورت گرفته است.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن