شورای شهر

انتقاد صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران از نگاه مردانه به پایتخت

به گزارش شورا‌آنلاین،  زهرا صدر اعظم نوری بهره مندی برابر زنان از فضاهای عمومی و تفریحی شهر را یکی از ضرورت های سلامت جسمی و روحی زنان دانست و اظهار کرد:  در حال حاضر نگاه به شهر نگاهی «مردانه» است و فضاهای عمومی به گونه‌ای طراحی شده اند که مردان بیشتر می توانند از آن‌ها بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه شهر تهران با ۱۲ میلیون جمعیت شناور در مقایسه با پایتخت‌های بزرگ دنیا نظیر نیویورک، پاریس، لندن و… شهر ناامنی برای زنان نیست، افزود: اگرچه زنان در تهران می‌توانند آزادانه در شهر رفت‌وآمد کنند، اشتغال داشته باشند،  نیازهایشان را برطرف کنند اما به این معنا نیست که همه مسائل زنان در شهر حل شده است و همه چیز سر جای خودش قرار دارد.

عضو شورای شهر پنجم با تاکید بر اینکه فضاهای تفریحی کشور باید به گونه ای باشد که زنان به راحتی و با حفظ ارزش‌ها، آداب و رسوم و فرهنگشان به آنها پاسخ دهند اظهار کرد: زنان به لحاظ  شرایط فیزیکی و جسمی نیاز بیشتری به ویتامین د دارند. این درحالیست که نوع پوشش و نوع خانه‌های آپارتمانی که زنان شهری در آن به سر می برند باعث شده اند که میزان بیماری‌های مفصلی بین آنان شیوع بیشتری پیدا کند.

عضو شورای شهر پنجم زمینه سازی برای حضور زنان در فضاهای عمومی شهر مانند پارک‌ها را با رعایت ارزش های اسلامی، از اولویت های حوزه زنان اعلام کرد و افزود: باید فضاهایی برای زنان فراهم شود که آنان بتوانند از آفتاب بهره مند شوند و زمان فراغتشان را در آنها بگذرانند. 

صدراعظم نوری با بیان اینکه آسیب های اجتماعی تنها گریبانگیر زنان در جامعه نیست و همه اقشار اجتماعی را درگیر کرده است، تصریح کرد: با این وجود زنان، دختران و کودکان بیش از سایر افراد  تحت تاثیر آسیب های اجتماعی قرار می گیرند و از آنها متضرر می شوند. در حال حاضر در شورای شهر کمیسیون اجتماعی و فرهنگی به این حوزه می پردازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا