شورای شهر

واکنش سخنگوی شورا به موضوع دخالت شورا در انتصابات شهرداری

به گزارش شورا‌آنلاین، علی اعطا در نشست مطبوعاتی جلسه هشتم شورای شهر تهران گفت: دستور گزارش حادثه پلاسکو در واقع ورود شورای پنجم به این حادثه بود.

وی افزود: بخش نامه شهردار در خصوص هولوگرام مورد حمایت شورا است و این گامی در جهت تحقق شعارهای دوره انتخابات است.

عطا گفت: پیشنهاد طرح الزام شورا به تشکیل کمیته ارتقا ایمنی ساختمان های شهر تهران برای پیگیری تحقق خروجی ها و پیشنهادات گزارش های تهیه شده در کارگروه های دولت، مجلس و شورای اسلامی شهر تهران(دوره چهارم) و سایر سازمان ها، نهادها پیرامون بررسی حادثه ساختمان پلاسکو با ۱۱ امضا به هیئت رئیسه شورا ارائه شد.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: دستور جلسات در هیئت رئیسه مورد بررسی قرار می گیرد و شورا ناچار است که برخی از دستورات جلسات را در صحن مطرح کند.

وی گفت: شورای شهر به صورت تخصصی و زمان مند در خصوص موضوعات مرتبط با حادثه پلاسکو و ایمن سازی ساختمان ها در شهر گام برخواهد داشت.

عطا با بیان اینکه آنچه اولویت شورای شهر است حقیقت یابی نیست گفت: ایمن سازی ساختمان های موجود و در حال ساخت اولویت شورا است.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: شورای شهر تهران در انتصابات شهرداری مداخله نخواهد کرد. شأن شورا انتخاب شخص شهردار بود که این کار را انجام داد.

وی افزود: عدم توازن روشنی در درآمد و هزینه شهرداری مشاهده می شود که برنامه ریزی برای اصلاح بودجه در حال انجام است.

عطا رویکرد شورا را تامین هزینه های ضروری آتش نشانی اعلام کرد و گفت: ساماندهی تاسیسات برق بازار که یکی از نقاط ضعف بازار است در دیتور کمیسیون عمران و حمل و نقل قرار گرفته است.

سخنگوی شورای شهر گفت: معاینه و ایمن سازی فوری اتوبوس های دوگانه سوز دیگر دستور در دست بررسی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن