سیاسی

پیگیری املاک جدید شهرداری و ابطال ۱۰۰ واگذاری قبلی/ شهرداری نیاز به تحقیق و تفحص دارد و مجددا در مجلس مطرح می کنیم

به گزارش شورا‌آنلاین، محمود صادقی در خصوص واگذاری‌های جدید املاک نجومی در شهرداری تهران، گفت: قطعا در صورت بروز تخلف در واگذاری املاک طبق گذشته باید تعیین تکلیف شود، در حقیقت برای واگذاری اموال و دارایی ها در قالب قانون یا مزایده باید قیمت‌گذاری مناسب صورت گیرد در غیر این صورت باید املاک پیگیری و برگردانده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: املاکی نجومی واگذار شده که پیش از این در سال ۹۵ اعلام شد توسط دادستانی در حال رسیدگی است و بنابر اطلاع رسانی‌هایی صورت گرفته بالغ بر ۱۰۰ مورد تخلف شناخته شد.

وی افزود: دادستانی بنابر تخلافات اعلام شده گفته است که قرارداد این واگذاری ها باطل است لذا قاعدتا این قراردادها باید فسخ و املاک به شهرداری بازگردانند، البته طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که در سال گذشته مطرح شده بود به دلایل مختلف رد شد در صورتی که این طرح به شفافیت موضوع کمک می کرد.

صادقی با بیان اینکه به لحاظ حقوقی و بر اساس ضوابط قانونی همه واگذاری‌ها باید به صورت موردی بررسی شود، گفت: این چنین معاملات خارج از ضوابط باید ابطال و املاک به شهرداری داده شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به اینکه بافت شورای شهر و شهرداری تهران تغییر کرده است، امیدواریم برای طرح مجدد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از سمت شهرداری کارشکنی صورت نگیرد، متاسفانه در دوره قبل شهرداری برای رد تحقیق و تفحص در مجلس رایزنی بسیار کرد.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هرچند تحقیق و تفحص اقدامی زمان‌بر است اما به نظر می‌رسد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران لازم است، بنابراین به دنبال طرح مجدد آن در مجلس خواهیم بود.

محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش در واکنش به تذکر افشین حبیب‌زاده مبنی بر واگذاری‌های خاص و جدید در شهرداری تهران، گفت: اسناد و مدارکی در این خصوص وجود دارد لذا از رییس کمیته عمران درخواست می‌شود که اسناد و مدارک خود را به کمیسیون نظارت و حقوقی بدهد تا کمیسیون حقوقی نیز در این امر مهم تحقیقاتی داشته باشد.
منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن