شورای شهر

هاشمی: ساختمان‌های بلند مرتبه قدیمی با ضوابط جدید تطبیق داده شوند

به گزارش شورا‌آنلاین، زهرا نژاد بهرام در چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجدیش اظهار داشت: در مناطق ۱۱ و ۱۲ بیش از دوازده ساختمان نا ایمن مانند پلاسکو شناسایی شده است و به آنها هشدار لازم برای ایمنی ساختمانها داده است اما شهرداری نسبت به این موضوع توجه خاصی نکرده است.

در ادامه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران ری و تجریش اظهار داشت:قانونی وجود ندارد که ساختمان های قدیمی را موظف کند که خود را با آئین نامه های جدید تطبیق بدهند.

وی افزود: مناسب است این موضوع پیگیری و قوانین آن دیده شود و ساختمان های بلندمرتبه قدیمی خود را با آئین نامه های جدید تطبیق بدهند.

هاشمی بیان داشت: مالکین خود را موظف نمی دانند که هزینه مجددی در ساختمان های قدیمی داشته باشند و با مصوبه ای باید این موضوع را پیگیری کنند.

در ادامه علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت شورای عالی شهر سازی و معماری مصوبه ای داشته است که چنین موضوعی را مطرح می کند و به ساختمان های بلند مرتبه ای باز می گردد که لازم الاجرا است و شهرداری در مدت

در ادامه محمد سالاری عضو شورای شهر تهران ری و تجریش بیان داشت: کمیته ای مشترک برای ایمنی ساختمان ها تشکیل شود. پلاسکو حادثه وحشتناکی بود، دولت، مجلس و شورای شهر درباره این حادثه کمیته هایی تشکیل دادند لذا باید برای پیگیری و جلوگیری از حوادثی چون پلاسکو کمیته مشترکی تشکیل شود‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن