اجتماعی و فرهنگی

افزایش ۳۳ درصدی آراء در پنجمین دوره انتخابات شورا

به گزارش شورا‌آنلاین، عیسی فرهادی فرماندار تهران در مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ۴ هزار شعبه و ۹۱ عوامل اجرایی شروع به کار کردند، ۳ هزار نفر برای این دوره ثبت‌نام کردند که از بین این تعداد ۲۱ نفر به عنوان منتخبین مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران انتخاب شدند.

وی افزود: بالای ۳۳ درصد افزایش آرای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران را داشته‌ایم.

فرهادی ادامه  داد: در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار رأی داشته‌ایم و در هر دقیقه ۲۴۰ هزار رأی در سطح شهر تهران اخذ می‌شد.

وی افزود: انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران نسبت به ۴ دوره گذشته بی‌سابقه بوده است و در کمترین زمان ممکن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به تأیید هیأت‌های نظارت رسید و در این دوره کمترین شکایت نیز وجود داشت. 

فرماندار تهران گفت: بیشترین رأی را در این دوره محسن هاشمی با بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار داشت و گرایش مردم در این دوره به سمت لیست‌ها بود که موجب شد سریع‌تر بازشماری اتفاق بیفتد. 

وی افزود: در دوره چهارم گرایش‌های سیاسی متفاوتی وجود داشت ولی در کل همراهی و هماهنگی خوبی مابین اعضای شورای چهارم بود. 

فرهادی افزود: در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران مصوبات فراوانی برای مردم داشتیم و همراهی و همکاری فرمانداری در تصویب مصوبات کم‌نظیر بوده است. 

وی گفت: در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ۶۷۵ مصوبه شورا داشته است که ۱۳۲ مصوبه آن در کمیته تطبیق فرمانداری به شورا برگشته است که ۹۶ مصوبه آن مورد اصلاح قرار گرفته و ۳۸ مصوبه نیز به هیأت حل اختلاف رفته است که از این تعداد ۱۹ مصوبه با نظرات فرمانداری به تصویب رسیده است. 

فرماندار تهران بیان داشت: شاخص دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران لایحه بودجه سال‌های ۹۴، ۹۵ و ۹۶ بوده است.

وی گفت: چهارمین دوره شورایاری‌ها با همیاری و همکاری وزارت کشور برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن