شورای شهر

حواشی خط ۷ مترو به جلسه بعد شورا کشیده شد

به گزارش شورا‌آنلاین، هابیل درویش با حضور در جلسه سیصد و پنجاه و هفتم شورای شهر چهارم با بیان اینکه در این دوره با کمک شورای شهر ۱۰۰ کیلومتر مترو ساخته شد، گفت: در هیچ کجای دنیا شهری پیدا نمی‌کنید که بیشتر از ۱۰ الی ۱۲ کیلومتر مترو در سال ساخته شود.

وی با بیان اینکه ۴۵۰ میلیون یورو معادل ۲۰۰۰ میلیارد تومان پول لازم است تا واگن‌های مورد نیاز مترو خریداری شود، تصریح کرد: خوشبختانه خط ۷ مترو برای شهر تهران برکاتی داشت به گونه‌ای که از خیابان بریانک تا ۱۷ شهریور که خاک بسیار سستی دارد تحکیم شده است.

بنابراین گزارش همچنین محسن سرخو رئیس کمیته حمل و نقل شورا نیز با بیان اینکه انصافا در دوره چهارم شورای شهر توجه ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی شد، تصریح کرد: متأسفانه مشکلات مالی و پرداخت سینوسی اعتبارات باعث شد که در شش ماهه دوم ۹۳ و شش ماهه اول ۹۴ کار به کندی پیش رود و اگر این مشکلات نبود حتما طبق برنامه همه خطوط در زمان مشخص افتتاح می‌شد.

وی با بیان اینکه معاونت حمل و نقل شهرداری تهران باید برنامه دقیق زمانبندی شده ایجاد کند که همه اجزای پروژه قابل بهره برداری باشد گفت: اینکه خط ۷ مترو را با یک پنجم ایستگاه‌ها به بهره برداری برسانیم درست نیست.

وی با بیان اینکه نباید به خط فرودگاه امام خمینی، خط ۸ بگوییم گفت: نامگذاری خط ۸ بر روی این خط اشتباه است. چرا که بر اساس برنامه پنج ساله شهرداری خط فرودگاه امام خمینی (ره)، خط توسعه‌ای خط ۱ است.

اسماعیل دوستی نیز با بیان اینکه باید جلسه دیگری برای بررسی وضعیت خط ۷ مترو برگزار شود گفت: در حال حاضر دقایق پایانی جلسه را می‌گذرانیم که بسیاری از سوالات و پاسخ‌ها مانده است و باید جلسه دیگری با حضور رسانه‌ها برگزار شود تا به تمام شبهات خط ۷ مترو پاسخ داده شود.

وی افزود: جدای از این مسئله پیمانکارها نیز از نحوه پرداخت‌ها گلایه دارند که باید به آنها توجه ویژه‌ای شود.

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون حمل و نقل نیز با بیان اینکه ساخت خط ۷ مترو یک کار ارزشمند و بزرگ است، گفت: دو دستگاه TBM از دو طرف تونل خط ۷ را حفر کردند و باید اذعان شود در توسعه مترو قالیباف نقش بی بدیلی داشته است.

وی با بیان اینکه ما به دنبال مچ گیری نیستیم، گفت: ۴۰ درصد منابع شهرداری برای توسعه حمل و نقل عمومی گذاشته شده است و این نشان دهنده حمایت ویژه از این خط مترو است.

در پایان جلسه با جمع بندی انجام شده مقرر شد در جلسه سه شنبه هفته آتی بار دیگر موضوع خط ۷ مترو و حواشی آن بررسی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن