شورای شهر

میزان قطعی گرانی کرایه تاکسی مشخص شد

به گزارش شورا‌آنلاین، مهدی چمران با اشاره به اینکه هنوز فرمانداری تهران افزایش کرایه‌های حمل و نقل در سال ۹۶ را به شهرداری ابلاغ نکرده است اظهارکرد: این در حالی است که پس از اعتراض چند باره فرمانداری تهران به مصوبه شورا، نهایتا این موضوع در هیئت حل اختلاف مرکزی مورد بررسی قرار گرفت. 

وی تصریح کرد: در هیئت حل اختلاف مرکزی نیز مصوبه شورا مورد تایید قرار گرفت و در واقع امسال شاهد افزایش ۱۰ درصدی کرایه تاکسی خواهیم بود. 

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که با توجه به عدم ابلاغ مصوبه افزایش کرایه‌ها از سوی فرمانداری تهران مدیریت شهری چه تصمیمی خواهد گرفت؟، بیان کرد: قانون در این زمینه مشخص کرده است که در یک بازه زمانی فرمانداری باید مصوبه را به شهرداری ابلاغ کند و در غیر این صورت شورا خود می‌تواند افزایش کرایه‌ها را جهت اجرا به شهرداری ابلاغ کند و اگر شاهد این اتفاق نباشیم، بدون تایید افزایش کرایه ها را اعلام خواهیم کرد. 

چمران همچنین به سردرگمی شهروندان و هرج و مرج در پرداخت کرایه‌های تاکسی اشاره و گفت: علاوه بر این بخش، ما در بحث هزینه‌های اتوبوس و مترو نیز با مشکلاتی رو به رو هستیم که امیدار هستیم با ابلاغ این مصوبه بخشی از این مشکلات مرتفع شود. 

وی در پاسخ به این پرسش که شورای شهر تهران چه زمانی مصوبه افزایش کرایه‌ها را جهت اجرا به شهرداری ابلاغ خواهد کرد؟، گفت: ما طبق قانون و در بازه زمانی مشخص آن را ابلاغ خواهیم کرد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن