شورای شهر

چمران: وزارت کشور هم درباره شوراها و هم درباره انتخابات ریاست جمهوری باید پاسخگو باشد/صورتجلسه انتخابات را ندهند به دیوان عدالت شکایت می‌کنیم

به گزارش شورا‌آنلاین، مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به تخلفات گسترده از سوی وزارت کشور در انتخابات و امتناع از ارائه آمار استانی انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: همه اهمیت انتخابات به کیفیت آن است، درست است که بر روی کمیت و تعداد نیز توجه داریم اما جنبه کیفی انتخابات بسیار مهم است؛ حتی بیش از کمیت آن دارای ارزش است.

چمران با بیان اینکه اگر بخواهیم در بحث انتخابات دچار تخلف یا کم‌کاری شده یا برخی مواقع قصور عمدی یا غیرعمدی اتفاق بیفتد از خاصیت انتخابات کاسته می‌شود و به انتخابات آسیب جدی می‌رسد، افزود: ما نباید اجازه دهیم کیفیت انتخاب و صداقت مردم دچار خدشه شود.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بر همین اساس، تصریح کرد: وزارت کشور هم درباره شوراها و هم درباره انتخابات ریاست جمهوری پاسخگو باشد، درباره شوراها چه کسی این سیستم را تضمین کرده است؟، چه کسی آن را بازبینی و تأیید کرده است؟ چه کسی آن را برنامه‌ریزی کرده ما نمی‌دانیم، مجلس هم نمی‌داند و فرماندار هم نمی‌داند، آنها چه نظارتی دارند.

وی خاطرنشان کرد: باید قطعاً صورت‌جلسه‌ای که انجام شده بسیار سریع در اختیار ما قرار بگیرد و آنها را تجمیع کنیم، برای ریاست‌جمهوری نیز قاعدتاً باید این تجمیع کنترل شود، شاید رأی‌ها زیاد تغییر نکند اما کار باید درست انجام شود و تخلفی صورت نپذیرد. 

چمران در پاسخ به این سؤال که اگر این لیست‌ها و صورت‌جلسه در اختیار شما قرار نگیرد چه واکنشی خواهید داشت، گفت: در ‌آن صورت ما شکایت خواهیم کرد و اگر آن را به ما ندهند به دیوان عدالت و سایر نهادها شکایت خواهیم کرد، درباره شورا مجلس ناظر است و ما قطعاً پیگیری این مسأله را از مجلس رها نخواهیم کرد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی همچنین یادآور شد: شورای نگهبان با قدرت و توان ایستاده و باید از قانون حمایت کند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن