مدیریت شهری

پاسخ معاون قالیباف به ادعای گران بودن پروژه‌های شهرداری

به گزارش شورا‌آنلاین، مازیار حسینی در پاسخ بر ادعای برخی اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران مبنی بر اداره گران تهران و انجام پروژه های شهری با قیمت زیاد در شهرداری تهران گفت: باید در این خصوص مصداقی صحبت کرد. اگر کلی گویی شود واقعا ادعاهای انجام شده قابل بحث نیست.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه به هزینه های انجام شده در پروژه‌های حمل و نقل تهران اشاره کرد و گفت: در خصوص ساخت مترو در تهران، پیش از این هم در گزارشی که به شورای شهر تهران ارائه داده‌ام، نشان داده‌ام که متروی تهران تقریبا جزو ارزان قیمت‌ترین متروهای دنیاست.

حسینی در خصوص هزینه احداث مترو در تهران گفت: در حال حاضر تقریباً هر کیلومتر مترو در تهران با قیمتی حدود ۵۰ میلیون دلار ساخته می‌شود و این قیمت تقریبا ارزان‌ترین قیمتی است که برای احداث مترو در دنیا انجام می‌شود و ارزان‌تر از این فقط پروژه‌هایی انجام می‌شود که روی زمین و LRT است. لذا به نظر نمی‌رسد که پروژه‌های مترو ما در مقایسه با دنیا گران باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص ارزانی ساخت مترو در تهران نیز گفت: علت ارزان‌تر تمام شدن مترو در ایران هم به این دلیل است که طرح ساخت و نیروی سازنده اعم از کارگران و مهندسان ایرانی هستند و عملاً می‌توان گفت از آنجا که دانش ساخت مترو در ایران بومی شده، لذا طبیعی است که بتوانیم ارزان‌تر از سایر کشورها مترو را بسازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن