اجتماعی و فرهنگی

پیش‌بینی می‌شود ۲۵ نفر در پلاسکو جان خود را از دست داده‌اند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ملکی با بیان اینکه سرعت آواربرداری خوب است و تعداد زیادی کامیون در حال انتقال نخاله‌ها و آوار به بیرون هستند، ادامه داد: تاکنون در اثر حادثه پلاسکو ۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند که شب گذشته توانستیم در عملیات حفر تونل از طبقه منفی یک پلاسکو جسد ۴ همشهری را پیدا کنیم.

سخنگوی مدیریت بحران حادثه ساختمان پلاسکو اظهار کرد: با توجه به آتش‌نشانان گرفتار در آوار و همچنین اعلام مفقودی‌های رسمی پیش‌بینی می‌شود که حداکثر ۲۵ نفر در پلاسکو جان خود را از دست داده‌اند که تعدادی از آنها پیکرشان کشف شده است.

وی گفت: ظهر روز گذشته حفر تونل از طریق پارکینگ پاساژ کویتی‌ها به طبقات منفی پلاسکو در دستور کار قرار گرفت و نهایتا با عملیات انجام شده توانستیم بامداد امروز به پیکر ۴ شهروند دست پیدا کنیم.

ملکی در پاسخ به این سوال که بنا بر شنیده‌ها تونل حفر شده شب گذشته ناامن شده است، گفت: ما این تونل را روز گذشته حفر کرده و توانستیم به پیکر ۴ نفر که زیر آوار محبوس شده‌اند، دست پیدا کنیم اما بی‌حساب و کتاب و با برداشت‌های بی‌محابا نمی‌توانیم محیط آوار را ناامن‌تر کنیم و باید به صورت مهندسی و تخصصی و همچنین با احتیاط هرچه بیشتر کار را پیش ببریم.

سخنگوی مدیریت بحران حادثه ساختمان پلاسکو در پاسخ به این سوال که آیا عملیات جست‌وجو از طریق تونل شب گذشته ادامه دارد یا خیر؟ گفت: دیگر از تونل شب گذشته عملیاتی نخواهیم داشت و چیزی در مورد حفر تونل جدید نشنیده‌ام و خبری از حفر تونل جدید نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا