اجتماعی و فرهنگی

طرح مشترک پلیس و شهرداری برای موتورسواران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با هدف تبین ابعاد و انضباط بخشی ترافیکی و ساماندهی وضعیت موتور سواران تهرانی و پاسخ به مطالبات و انتظارات مردمی از مسئولین مدیریت ترافیکی شهری در جهت رفع معضلات ترافیکی موتورسواران و ارتقاء امنیت و آرامش شهروندان تهرانی، کارگروه ساماندهی موتور سواران تهرانی با مشارکت شهرداری تهران برگزار گردید.

مهماندار هدف غایی از اجرای این طرح را انضباط بخشی به تردد موتورسواران برای حفظ آرامش و ایمنی شهروندان دانست و افزود:کاهش سهم کشته شدگان موتور سیکلت سوار در حوادث رانندگی وارتقاء ایمنی تردد موضوعی است که در این کار گروه به آن نگاهی ویژه خواهیم داشت.

وی مطرح کرد: عوارض اجتماعی و اقتصادی حاصل از تصادفات رانندگی به ویژه در حوزه موتور سیکلت که گاها لطمات جبران ناپذیری را به پیکره خانواده ها وارد میکند ما را بر آن داشته که در برخورد با تخلفات و رفتار های مخاطره آمیز موتور سواران که تعدادی از آنها سرپرست و نان آوران خانه ها هستند ابتدا رویکردی همراه با آموزش و فرهنگ سازی و بدون برخورد پلیسی داشته باشیم و در نهایت با آن تعداد معدودی که کماکان بر تخلف و عدم رعایت قوانین مصر هستند برخوردی قانونی داشته باشیم.

مهماندار اظهار داشت: بی شک کار ساماندهی موتور سواران فرابخشی است و به طور قطع نیازمند همکاری و تعامل همه سازمان‌ها ونهادهای مسئول است.

وی در پایان از موتور سواران خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و عدم رفتار مخاطره آمیز هنگام رانندگی و البته استفاده از کلاه ایمنی استاندارد حین رانندگی، ضمن حفظ سلامتی و آرامش خود وخانواده به نظم ترافیکی شهر نیز کمکی شایان کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن