شورای شهر

تیشه آلودگی به ریشه درختان پایتخت/مرگ تدریجی زیر آسمان شهر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حقانی گفت: آلودگی هوای شهر تهران نه تنها بهبود نیافته بلکه طی سال های اخیر شدت نیز یافته است.

وی افزود: سالیانه تعداد قابل توجهی از شهروندان تهرانی به دلیل آلودگی هوای شهر تهران به بیماری های متعددی مبتلا شده و در کنار مشکلاتی که برای شهروندان ایجاد می شود، محیط زیست نیز از این آلودگی آسیب می بیند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تاثیر آلودگی هوا بر درختان شهر تهران خاطرنشان کرد: به روی هر یک از درختان موجود در شهر تهران حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ گرم دوده انباشته شده و این دوده ها ناشی از ذرات معلق موجود در هوای شهر تهران است.

حقانی یکی از اصلی ترین دلایل خشک شدن درختان شهر تهران را آلودگی هوا دانست و اظهارکرد: به دلیل وجود دوده های زیاد به روی برگ های درختان، عملیات تعریق و تعرق درخت به درستی انجام نمی شود و این در شرایطی است تعریق و تعرق درست، دو کنش و واکنش مهم در تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن است.

وی با بیان اینکه " اندام تمام درختان شهر تهران اکنون ضعیف شده است" تصریح کرد: به دلیل آلودگی شدید هوای شهر تهران، اندام بسیاری از درختان موجود در شهر تهران ضعیف شده و همین موضوع نیز سبب می شود درختان مورد هجوم انواع آفات قرار گیرند. 

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران تاکید کرد: اینکه طی سال های اخیر شاهد افزایش انواع آفات هستیم به دلیل انجام نشدن درست روند تنفس درختان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن