استان

دستگیری شهردار آبیک و دو نفر از مسئولان شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی از دستگیری ۳ نفر در شهرداری آبیک خبر داد و گفت: شهردار آبیک،  و دونفر از مسئولین شهرداری به اتهام دریافت رشوه بازداشت شدند. 


وی ادامه داد: شهردار و  یکی  از مسئولین در بازداشت موقت و یکی دیگر از مسئولین با قرار وثیقه در زندان است. 

صادقی نیارکی در تشریح عنوان اتهامی این افراد گفت: این افراد از پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری مبالغی را به عنوان رشوه در ازای کار دریافت می کردند  و یا بعضا هنگامی که برخی از پیمانکاران برای دریافت مطالبات و اجرتشان از بابت کارها و پروژه های انجام شده نزد این افراد مراجعه می کردند، به جای پرداخت اجرت از این افراد رشوه اخذ می‌کردند. 

وی با تاکید بر اینکه این پرونده برای بررسی و شناسایی ابعاد موضوع همچنان مفتوح است اظهار کرد: ممکن است در این پرونده عوامل بیرونی هم دخالت داشته باشند بنابراین به منظور مشخص شدن مسئله تحقیقات ادامه دارد وموضوع با جدیت تعقیب می شود. 

صادقی نیارکی ضمن هشدار مدیران، شهرداری ها و تمام کسانی که به نوعی با حقوق مردم سرکار دارند خاطرنشان کرد: مسئولین در دستگاه‌های دولتی،؛ پولی، موسسات دولتی و غیردولتی ملزم به رعایت قواعد مالی و مقررات هستند و باید سلامت اداری را سرلوحه کار خود قرار دهند چرا که ما در مقابل کوچکترین انحراف از سوی هر مقامی کوتاه نیامده و بدون هیچ اغماضی با متخلفین برخورد می‎کنیم. 

احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب آبیک نیز ضمن بیان این خبر گفت: با توجه به اینکه یکی از متهمین پرونده شهردار آبیک بود طبق ماده ۳۰۸ قانون آیین دادرسی کیفری به لحاظ سمت متهم رسیدگی به اتهام وی باید در دادسرای مرکز استان صورت گیرد بنابراین، گزارش آن به دادسرای مرکز استان قزوین ارسال و پرونده در آن دادسرا مطرح رسیدگی است.

منبع:میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن