اجتماعی و فرهنگی

آخرین وضعیت شهر آفتاب/برگزاری فقط سه نمایشگاه در ۹ ماهه اول سال!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدمحمد سیدی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری نمایشگاه دومین رویداد جامع مدیریت بحران کشور که از ۲۰ تا ۲۳ آذر در مرکز نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود، اظهار داشت:‌ این نمایشگاه چهارمین رویدادی است که در مرکز شهر آفتاب برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برگزارکننده این نمایشگاه وزارت کشور است که تمام فضای مسقف نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب به وسعت ۲۵ هزار مترمربع را در اختیار گرفته و ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی، خدمات به مخاطبان این نمایشگاه ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: رینگ نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب کامل نیست و چون معارض دارد که به کمک واحد املاک مرقد امام خمینی (ره) و شهرداری تهران در حال برطرف شدن این مشکل هستیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب گفت: در حال حاضر متروی شهر آفتاب در هنگام برگزاری نمایشگاه فعال است ولی از بهمن ماه با بهره‌برداری از مترو امام خمینی (ره)‌ مترو نمایشگاه نیز دائماً فعال می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر تأسیسات برقی نداریم و در آینده نزدیک دسترسی‌های لازم و همین طور شبکه وای‌فای برای نمایشگاه در نظر گرفته می‌شود.

سیدی با تأکید بر اینکه همچنان نمایشگاه بین‌المللی شهر‌ آفتاب اشکالاتی دارد، گفت: در حال رفع این مشکلات هستیم و با توجه به اینکه نمایشگاه‌ها کلاً زیان‌ده هستند باید نمایشگاه‌های تجاری توجیه‌دار برگزار شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب یادآور شد: تا آخر امسال ۱۸ رویداد در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود که تا کنون سه نمایشگاه برگزار شده و ۱۵ نمایشگاه دیگر نیز در مجموعه نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار می‌شود.

در ادامه حمیدرضا خزعلی رئیس دومین رویداد جامعه مدیریت بحران کشور اذعان داشت: در این نمایشگاه در ۵ بخش کارگاه‌های مختلف آموزشی برگزار می‌شود.

خزعلی گفت: کشور ما یک درصد جمعیت جهان را دارد ولی ۶ درصد تلفات جهانی ناشی از بلایای طبیعی در کشور ما اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: در ۹۰ سال گذشته ۲۰۰ هزار نفر بر اثر بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله و … جان خود را از دست داده‌اند و باید نسبت به پیشگیری اقدام شود.

رئیس دومین رویداد جامعه مدیریت بحران کشور افزود: حدود ۱۵۰ دستگاه عضو کارگروه چهارگانه بحران هستند که دو سوم آنها در کارگروه‌ها غایب هستند که باید نسبت به حل این معضل نیز اقدام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا