سیاسی

واکنش کمیسیون امنیت ملی به مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدحسین نقوی حسینی  اظهار کرد: اقدام مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تصویب طرح ممنوعیت فروش هواپیما به ایران هم خلاف برجام است و هم نوعی عهدشکنی و بد عهدی از سوی آمریکایی‌هاست که نشانگر عدم تغییر رفتار خصومت‌آمیز آنها علیه ملت ایران است.

وی افزود: آمریکا بعد از برجام زنجیره‌ای از تحریم‌ها را علیه ملت ایران به تصویب  رسانده و طبق گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکنون آمریکایی‌ها ۱۱ تحریم علیه ایران بعد از برجام اعمال کرده‌اند که این خلاف نص صریح برجام و نشانگر عهدشکنی آنهاست.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: پیش از این در کنگره آمریکا هم چنین طرح‌هایی پیش از ریاست جمهوری ترامپ به تصویب رسیده بود و این نشان می‌دهد که فرقی نمی‌کند چه کسی در راس حاکمیت آمریکا قرار گیرد؛ بلکه هر کس باشد قرار است رفتار خصومت آمیز علیه ایران ادامه داشته باشد.

نقوی حسینی با بیان اینکه مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا در مورد ممنوعیت فروش هواپیما به ایران باید به تایید سنا و رئیس جمهور برسد یادآور شد: اگر ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش چنین مصوبه‌ای را امضا نکرد یا آن را وتو کرد، نشان می‌دهد که نگاه دولت جدید با دولت قبل تفاوت دارد. اما در صورت امضای این مصوبه این ادعا تایید خواهد شد که فرقی نمی‌کند چه کسی در راس حاکمیت آمریکا قرار می‌گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها با آمریکا توافق نکرده است، گفت: ۱+۵ باید تکلیف خود را با آمریکا مشخص کند. زیرا توافق ما با چین، روسیه، اروپا و … است و آنها باید بگویند آیا می‌خواهند این توافق اجرا شود یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن