اجتماعی و فرهنگی

وسواس مادر باعث مرگ فرزند شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسن ضیاءالدینی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش  در خصوص فوت یک دانش‌آموز بابلی به دلیل استفاده از کود شیمیایی برای درمان شپش سر اظهار داشت: بحث پدیکلوز در دنیا شایع است و در همه جوامع مشاهده می‌شود و به طبقه اجتماعی ارتباط ندارد. 

وی با بیان اینکه دستورالعمل پیشگیری از شپش سر به آموزش و پرورش تمام استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: آموزش والدین و معاینه دانش‌آموزان در برنامه آموزش و پرورش قرار دارد و این اقدام به طور پیوسته انجام می‌شود؛ در روستاها نیز خانه‌های بهداشت، این کار را انجام می‌دهند. 

ضیاءالدینی در خصوص استفاده از کود شیمیایی برای درمان شپش سر ۲ دانش‌آموز بابلی، افزود: این دانش‌آموزان در معاینات اولیه که مدت‌ها پیش انجام شد دچار شپش سر بودند که از طریق مدیر مدرسه به خانه بهداشت اطلاع داده شده و پزشک خانه بهداشت، درمان آنها را انجام داده است و در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه امسال، سلامت این دانش‌آموزان از نظر شپش سر تأیید شد. 

وی افزود: متأسفانه مادر خانواده به رغم آنکه فرزندانش سالم بودند، به دلیل مشکلات وسواس، اقدام به استفاده از کود شیمیایی کرده است که ۲ فرزند وی به کما رفتند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن