اجتماعی و فرهنگی

دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی مستمری مادام‌العمر می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینرسول خضری اظهار کرد: روز گذشته جلسه‌ای در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با حضور من و مشاوران حقوقی دان شآموزان شین آبادی برگزار شد.

وی افزود: همچنان بیشترین مطالبات ما همان مطالباتی است که بارها اعلام کردیم. از جمله پرداخت دیه کامل، مستمری و کمک هزینه به خانواده‌ها. تاکید ما هم این است که هر کمکی هست برای همه خانواده‌ها باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در این جلسه بهزیستی قبول کرد مستمری مادام‌العمری با پایه‌ی ماهی ۱۰۰ هزار تومان را برای دانش آموزانی که در حادثه آتش سوزی شین آباد دچار معلولیت شدند پرداخت کند.

خضری اضافه کرد: پیش از این از طرف بیمه ایران ۶۵ میلیون تومان و از طرف بیمه معلم ۵۰ میلیون تومان به عنوان بیمه عمر برای هر یک از این دانش آموزان پرداخت شده و قرار شد ترتیبی اتخاذ شود که اگر بشود مستمری مادام‌العمر تامین اجتماعی برای این دانش آموزان در نظر بگیریم که البته پاسخ این درخواست به ۴۸ ساعت بعد و بعد از درمیان گذاشتن آن با آقای نوبخت موکول شد.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با تاکید بر لزوم روان درمانی دانش آموزان شین آبادی با توجه به تبعات و آسیب‌های اجتماعی که ممکن است آنها با آن روبرو شوند یادآور شد: در این جلسه آقای دکتر فرهادی رئیس کل هلال احمر و قائم مقام بهزیستی حضور داشتند و تقبل کردند که بحث‌های مربوط به توان بخشی و روان درمان یاین دانش آموزان را به طور کامل پوشش دهند.

خضری در پایان خاطر نشان کرد:‌علاوه بر این که با توجه به اینکه این دانش آموزان از نظر تحصیلی ممکن است دچار افت شوند این تاکید صورت گرفت که معلمینی در طول ساعات بعد از مدرسه برای جلوگیری از افت تحصیلی با این دانش آموزان کار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا