مدیریت شهری

پیشرفت ۹۰ درصدی تونل حکیم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینمهدی پورهاشمی با اعلام این مطلب گفت: تونل حکیم پنجمین تونل شهری شهر تهران است که مراحل ساخت آن با سرعت و کیفیت بالایی در حال اجراست.

وی افزود: تونل حکیم یکی از پروژه های مهم تهران است که تابستان سال گذشته آغاز شد و عملیات حفاری آن با ثبت یک رکورد خوب ظرف ۹ ماه به پایان رسید؛ با این حساب میانگین سرعت حفاری در تونل حکیم ۱.۹ متر در روز بود که در مقایسه با تونل نیایش، ۰.۷ متر افزایش داشت.

پورهاشمی ادامه داد: عملیات لاینینگ و بتن ریزی تونل در اواخر اسفند سال گذشته آغاز شد و ظرف ۸ ماه در ۹ آبان امسال به پایان رسید که سرعت این عملیات در مقایسه با تونل نیایش حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: تونل حکیم تونلی دوقلو با حدود ۳۰۱۶ متر طول و تونلی شرقی-غربی است که در هر ۲۰۰ متر یک دسترسی اضطراری ساخته شده است.

پورهاشمی با اشاره به محدوده قرار گیری تونل حکیم گفت: تونل شهید حکیم که در امتداد بزرگراه رسالت و در محدوده عبور از بوستان جنگلی چیتگر قرار دارد، بدون احتساب رمپ های ورودی و خروجی، معبری ۲۰۴۹ متری است که ۱۰۲۳ متر از این رقم مربوط به تونل شمالی و ۱۰۲۶ متر آن مربوط به تونل جنوبی است. طول این پروژه با احتساب تونل های ارتباطی و رمپ های ورودی و خروجی به ۳۰۱۶ متر می رسد.

وی خاطر نشان کرد: تونل شهید حکیم همانند تونل های نیایش و امیرکبیر به صورت آب بند کامل و هوشمند احداث می شود و دارای ۴ دسترسی اضطراری خواهد بود.

پورهاشمی در ادامه با اشاره به ورود ۲۶ دستگاه جت فن به درون کارگاه تونل گفت: هم اکنون عملیات نصب جت فن ها آغاز شده و ظرف چند روز آینده عملیات نصب به پایان می رسد.

وی اضافه کرد: تمامی سیستم های آی تی اس و هوشمند سازی یا خریداری شده و یا در حال عقد قرارداد و ورود به کشور است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن