اجتماعی و فرهنگی

کاهش ۶ درصدی تلفات جاده‌ای

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی در کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی که با حضور مسئولین و اعضای سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها حول محور بررسی عملکرد ۶ ماهه اول سال ۹۳ و اتخاذ تمهیدات طرح زمستانی برگزار شد به ‌آمار یک ماهه شهریور ماه اشاره و  اظهار داشت: در مجموع ۱۸۴۸ مورد فوت ناشی از حوادث رانندگی در شهریور ماه داشته‌ایم که ۴۵۱ نفر در حوزه درون شهری، ۱۲۰۰ نفر در حوزه برون شهری، ۱۶۷ نفر در جاده روستایی و ۱۰ نفر نامعلوم بوده‌اند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی به آمار ۶ ماهه اول سال پرداخت و گفت: ۲۴۵۱ نفر در جاده‌های درون شهری فوت کردند که در رأس آنها تهران با ۴۷۸ نفر، خراسان رضوی با ۲۵۴ نفر و اصفهان با ۲۳۱ نفر قرار دارد.

وی افزود: در جاده‌های برون‌شهری آمار، ۶۰۳۳ نفر بوده که استان فارس با ۵۴۴ نفر، خراسان رضوی با ۴۰۶ نفر و اصفهان با ۳۳۶ نفر در رأس این آمار قرار دارد.

شجاعی تصریح کرد: ۹۳۱۷ نفر تلفات ۶ ماهه سال بوده که در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل که آمار ۹۹۰۶ نفر بوده کاهش ۵.۹ درصدی را در ۶ ماهه شاهد بودیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی ادامه داد: از ۹۳۱۷ نفر ۷۱۷۳ نفر مرد و ۲۱۴۴ نفر زن بودند.

وی به آمار مصدومین اشاره داشت و گفت: تعداد مصدومین از آمار بالای ۸۰ درصدی است که به ما مراجعه می‌کنند که این آمار مشخص کرده که ۵.۲ درصد کاهش مصدوم داشته‌ایم.

شجاعی بیشترین تلفات در ۶ ماهه سال را در فارس با ۸۰۷ نفر و بعد از آن در خراسان رضوی با ۷۲۴ نفر، تهران ۶۷۴ نفر، اصفهان ۶۰۰ نفر و کرمان ۴۸۸ نفر عنوان کرد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی تصریح کرد: ایلام با ۶۵ نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۴ نفر و یزد با ۱۳۵ نفر کمترین آمار تلفات را به خود اختصاص داده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن