اجتماعی و فرهنگی

انعکاس فعالیت های جهادی مترو در جلسه امروز شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین یکصد و هفتمین جلسه شورا دارای تذکرات و،پیشنهاداتی به مدیریت شهری بود .

 
اسماعیل دوستی : فعالیت های مترو باید به سمع و نظر مردم برسد
 
نایب رییس کمیسون عمران با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از کارگاه خط ۷ مترو تهران گفت: انصافا فعالیت های مترو قابل تقدیر است. امروز به همت دولت و شهرداری ۲۰۰ کیلومتر مترو در داخل و اطراف تهران در حال اجرا است که این از افتخارات نظام به شمار می آید.
 
دوستی ادامه داد: مترو از المان های مهم شهری و از پروژه های سنگین است و وجود ۱۸۰ کیلومتر مترو در کشور که ۱۵۰ کیلومتر ان در تهران قرار دارد را باید قدر دانست و از دولت، شهرداری و مردم که اراضی خود را در اختیار مترو نهادند تشکر کرد.
 
وی افزود: من البته یک گله هم دارم و ان این است که چرا چنین حجم فعالیت هایی به مردم انعکاس داده نمی شود. ما در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ کارگاه داریم که افراد زیادی در آن فعالیت می کنند ، آقایان در هیچ کجای دنیا ۲۰۰ کیلومتر مترو همزمان در حال اجرا نیست و این افتخار باید منعکس شود.
 
حبیب کاشانی: ادبیات اعضا باید در جهت وحدت باشد نه تفرقه
 
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه نیز در این جلسه با اشاره به سنت حسنه نام گذاری ایام دهه اول محرم به نام شهدای کربلا گفت: اتفاقی که در جلسه قبل افتاد خیلی بد بود.
 
کاشانی ادامه داد: آقای مختاباد سوالی پرسید و این حق هر عضوی است که سوالی را بپرسد اما نه به صورت مجهول و نه با بد اخلاقی.
 
وی افزود: اعضای شورا باید ادبیاتی را به کار برند که باعث اتحاد آنان شود نه تفرقه افکنی . متاسفانه ما  نسبت به هم هم پوشانی نمی کنیم بلکه همدیگر را مخدوش هم می کنیم.
 
مجتبی شاکری: از فتنه ۸۸ ابراز انزجار می کنم
 
رییس کمیته فرهنگی گفت: لازم می دانم در رابطه با اقدام خوبی که در شورا صورت گرفت مبنی بر ارائه گزارش شهردار پیرامون میدان میوه و تره بار فرمانیه که پاسخی بود بر شایعات و نیز توضیحات وی در خصوص اراضی حسن آباد تشکر کنم ،توضیحات شهردار متین و مستدل بود و من امیدوارم این سنت حسنه در شورا ادامه یابد.
 
مجتبی شاکری ادامه داد:روز عاشورا مصادف با ۱۳ آبان است و تسخیر لانه جاسوسی است که امام (ره) آن را بزرگتر از انقلاب اول نامیدند اما ما نباید تکرار وقایع تاریخی تهران را فراموش کنیم.
 
وی افزود: در عاشورای سال ۸۸ فتنه ای بزرگ رقم خورد که بسیاری از فرصت ها را تبدیل به تهدید کرد.
 
شاکری تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیاناتشان بیش از ۲۵۰ بار از واژه فتنه استفاده کردند بنابراین نباید این موضوع فراموش شود.
 
وی گفت: من از همین جا ابراز انزجار خود را نسبت به ۷ دی ماه اعلام می کنم و تقبیح می کنم هر فردی را که در این فتنه دست داشت و تقدیر می کنم از کسانی که باز گشتند و خود را بری جستند.
 
احمد مسجد جامعی: روحیه انسجام و وحدت در شورا از همه موضوعات مهمتر است
 
عضو شورای شهر تهران گفت: روحیه انسجام و وحدت در شورا از همه موارد مهمتر است چرا که همه ما در شورا برابر هسیتیم ، و در دیدار اعضا با مقام معظم رهبری ایشان نیز بر این امر تاکید داشتند .
 
احمد مسجد جامعی افزود: ما می توانیم الگوی رفتاری با گرایش های مختلف را در جامعه ارائه دهیم به شرط آنکه ادب همکاری را حفظ کنیم.
 
وی با اشاره به اتفاقات جلسه گذشته ادامه داد: اینکه فردی سوالی بپرسد و ما در پاسخ در سوابق وی جستجو کنیم پسندیده نیست.
 
مسجد جامعی تصریح کرد: تنها وجه قانونی نظارت ما بر شهرداری همین طرح سوال است چرا که رابطه شورا و شهرداری مانند مجلس و دولت نیست که دارای ذی حساب و دیوان محاسبات باشند بنابراین تنها ابزار ما همین تذکر و سوال است. حال در چنین شرایطی بیاییم و در پاسخ بگوییم که سوابق فرد چه بوده دور از ادب همکاری است.
 
وی ادامه داد: شورا می تواند الگوی رفتار اجتماعی با گرایش های مختلف را به جامعه ارائه دهد و این در حالی است که رفتار های خشن و تند به صلاح جامعه نیست.
 
مسجد جامعی در ادامه رعایت سنت نام گذاری در تهران اشاره کرد و گفت: در تهران برخی نام گذاری ها ریشه در سنت های مذهبی ما دارد و یاد آور اتفاقات تاریخ اسلام می باشد که بهتر است این موارد حفظ شود.
 
وی با اشاره به وجود کوچه لب تشنه گفت: در خیابان فرهنگ مسجدی به نام مسجد قندی وجود دارد که نام یکی از تاجران قند بوده که در دوران مشروطیت فلکش کرده بودند. هیات های عزاداری از این مسجد حرکت کرده و در کوچه ای در کنار یک قنات دوره هم گرد می آمدند.
 
مسجد جامعی اضافه کرد:  در تهران رسم بود که روز عاشورا کسی آب ننوشد تا بعد از ظهر عاشورا که آب بر خیمه ها ازاد می شد از این رو این کوچه را لب تشنه نام گذاری کرده بودند که یاد آور لب تشنگی امام حسین باشد.
 
وی تصریح کرد: اینگونه نام ها  نباید عوض شود چرا که یاد آور حوادث بزرگ اسلام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا