اجتماعی و فرهنگی

تیم پزشکی هلال احمر به عراق اعزام شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلایندکتر علی حیدری گفت: شرایط خاصی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی در کربلا وجود دارد. بر اساس یک سنت قدیمی مردم عراق از ساعات اولیه صبح عاشورا مراسم سنتی را برپا می کنند.

وی افزود: اولین دسته جات عزاداری پس از نماز صبح روز عاشورا مراسم را شروع می کنند و حتی اگر ۲۰ هزار نفر حضور داشته باشند و ۲۰ درصد این افراد نیاز به جراحی های سرپایی داشته باشند، شرایط بسیار ویژه ای بوجود می آید.

حیدری با اشاره به اینکه بر اساس شرایط ویژه روز تاسوعا و عاشورای حسینی در کربلا تیم درمانی اعزامی از ایران غالبا جراحان هستند، گفت: تیم پزشکی هلال احمر از هفتم تا چهاردهم محرم در دو  چادر امدادی در بین الحرمین و خیابان جمهوری خدمات درمانی را به عزاداران حسینی در کربلا ارائه می دهند.

به گفته وی، کادر درمانی اعزامی در قالب دو تیم ۳۰ نفره شامل جراح، طب اورژانس، طب بیهوشی، پزشک عمومی مرد و زن، امدادگر و تکنسین به مدت هفت روز در کربلا خدمات مورد نیاز را ارائه خواهند داد.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تاکید کرد: تجهیزات و داروی مورد نیاز به اندازه کافی به کربلا ارسال شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن