اجتماعی و فرهنگی

عامل مسمومیت در زاهدان بوی باقیمانده نفت و گازوئیل بود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمودرضا میری بنجار درباره علت مسمومیت دانش آموزان زاهدانی گفت: شست و شوی بشکه های حاوی باقیمانده های نفت و گازوئیل در حوالی یک منطقه مسکونی، منجر به متصاعد شدن بوی آزاردهنده و اعلام آن توسط ساکنان این منطقه شد.

 

میری بنجار با بیان این این بشکه ها حاوی مواد شیمیایی تاریخ گذشته بوده اند که با شست و شو، منطقه را با وسعت ۴۰ هکتار و جمعیت ۲۰۰ هزار نفر آلوده کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه کانون آلوده حوالی یک مدرسه دخترانه بوده و به همین علت بیشتر کسانی که مسموم شدند از دانش آموزان این مدرسه بودند، خاطرنشان کرد: به دنبال این روند، تیمی از کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به منطقه اعزام و از کانون آلوده نمونه برداری شد.

 

به گفته وی تا اینجا مشخص شده که ماده مسموم کننده چه بوده، ولی برای تایید، تیمی از کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به زاهدان اعزام شده اند تا امروز از کانون آلوده مجدداً نمونه برداری صورت گیرد.

 

میری بنجار با اشاره به تشکیل ستاد بحران در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: تا ساعت ۲ بامداد امروز ۲۳۵ نفر بستری شدند که ۱۵۰ نفر از آنها در سلامت کامل ترخیص شده‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اعزام اکیپ های درمانی به خانه های مسموم شدگان گفت: برای جلوگیری از عوارض احتمالی و ابتلای سایر افراد به مسمومیت، تیم های درمانی روزانه به خانه مسموم شدگان اعزام می شوند.

 

به گفته میری بنجار اوضاع منطقه آلوده کاملا تحت کنترل دانشگاه و مراجع ذی ربط قرار دارد ضمن اینکه راهنمایی های لازم توسط وزارت بهداشت در این خصوص صورت گرفته است. همچنین امروز تیمی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به همراه معاونت های درمان و بهداشت وزارت بهداشت در منطقه حضور یافتند.

 

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی کافی در مورد علائم این مسمومیت ها به مردم شده است و امروز مورد جدیدی از ابتلا به مسمومیت نداشتیم، افزود: به مردم اعلام کردیم که اگر کسی دچار علائم مسمومیت از قبیل سرگیجه و تهوع شد، هرچه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن