اجتماعی و فرهنگی

۷۰ درصد ظرفیت مراکز معاینه فنی تهران خالی است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ولی‌الله آذروشدر تشریح آمادگی مراکز معاینه فنی پایتخت گفت: معاینه فنی خودروها یکی از مباحث بسیار مهم در راستای کاهش آلایندگی و آلودگی هوا است.

وی با بیان اینکه با سرد شدن هوا و بروز پدیده وارونگی بیش از هر زمانی بحث معاینه فنی مورد توجه قرار می‌گیرد، اظهار کرد: باید از ابتدا به بحث نقش معاینات فنی در کاهش آلودگی و آلایندگی هوا توجه شود.

آذروش با اشاره به جلسات ستاد مرکزی معاینه فنی با پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: مقرر شده است که به منظور کاهش آلودگی هوا ماموران راهور نسبت به اعمال قانون و کنترل برچسب معاینه فنی که از مراکز معتبر ۱۴ گانه شهرداری تهران افزوده شده باشد، اقدام شود.

رییس ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه ۱۴ مرکز تمام اتوماتیک معاینه فنی در تهران وجود دارد که آماده ارائه خدمات کیفی و کمی مطلوب به همشهریان است، افزود: در این مراکز که با دوربین‌های مداربسته کنترل می‌شود، خودروها به وسیله دوربین پلاک‌خوان کنترل شده و بحث آزمون‌ها و کاهش آلایندگی این خودروها به صورت اتوماتیک و ظرف ۱۵ دقیقه اخذ خواهد شد.

 

آذروش با بیان اینکه در ۱۴ مرکز معاینه فنی، در هر شیفت، شش هزار خودرو مورد معاینه قرار خواهند گرفت، گفت: با این حال ۷۰ درصد این مراکز خالی است!

وی با بیان اینکه در صورت لزوم مراکز معاینه فنی این آمادگی را دارند که در چند شیفت و حتی به صورت شبانه‌روزی نسبت به اخذ تست‌های خودرو اقدام کنند، گفت: معتقدیم این کار سبب کاهش آلایندگی و آلودگی هوا خواهد شد.

 

رییس ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با بیان اینکه براساس مصوبه شورای عالی ترافیک کلیه خودروها ملزم به انجام معاینات فنی در مراکز تحت پوشش شهرداری تهران هستند، گفت: درحال حاضر بیش از ۴۰ هزار متر مربع سالن مناسب و سرپوشیده برای انجام تست‌های خودرو موجود است که ۴۰ خط تمام مکانیزه برای خودروهای سواری، ۶ خط برای کنترل خودروهای سنگین و ۱۰ خط برای کنترل موتورسیکلت‌ها در نظر گرفته شده است؛ اما متاسفانه ۷۰ درصد این ظرفیت خالی است.

 

آذروش در مورد صدور برگه‌های معاینه فنی جعلی نیز گفت: این اتفاق اغلب در حاشیه تهران رخ می‌دهد و یکی از دغدغه‌های اصلی ما است و امیدواریم با آن برخورد شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا