اجتماعی و فرهنگی

کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر طی دو هفته گذشته

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر علیرضا جزینی با بیان این مطلب گفت: کل کشفیات موادمخدر طی دو هفته گذشته ۴۴۳۱ کیلوگرم انواع موادمخدر بوده که ماده مخدر تریاک با ۲۸۷۵ کیلوگرم، هروئین با ۴۷۹ کیلوگرم، مرفین با ۳۷۱ کیلوگرم و حشیش با ۳۵۷ کیلوگرم بیشترین مقدار کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند.

 

وی ادامه داد: طی این مدت ۷۱ کیلوگرم شیشه و ۲۷۷ کلیوگرم مواد پیش‌ساز نیز کشف شده است و مجموع کشفیات نیز به صورت کنترل محورهای مواصلاتی، تعامل اطلاعاتی و گشت‌زنی بوده است.

 

قائم مقام دبیرکل ستاد اظهار کرد: استان‌های فارس و مازندران به ترتیب با کشف ۶۰۹ کیلوگرم و ۴۱۶ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک بیشترین مقدار کشفیات را طی این مدت داشته‌اند. همچنین در این مدت ۶۷ قاچاقچی دستگیر شده‌اند که سه نفر از آنان زن بوده‌اند.

 

جزینی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای ارتقاء سطح دانش آحاد مختلف جامعه در امر پیشگیری از اعتیاد و جهت بهره‌گیری مناسب از ظرفیت روحانیون کارگاه آموزشی سه روزه تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد برای ۵۰ نفر از روحانیون مستقر در زندان‌های کشور برگزار شد و با همکاری وزارت علوم و مراکز مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های کشور هم تفاهم‌نامه برگزاری ۳۸ دوره آموزشی تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد در سراسر کشور منعقد شده و این دوره‌های سه روزه در سطوح مقدماتی، میانی و تکمیلی و با سرفصل ها و محتوای ویژه هر دوره برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن