شورای شهر

بازگشت به هم افزایی میان شهرداری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در ابتدای یکصد و یکمین جلسه شورا ضمن تبریک و گرامی داشت عید غدیر خم و تثبیت مقام ولایت و امامت در این روز و در آخرین سفر حج پیامبر اکرم (ص)، گفت: یکی از رموز موفقیت ، پایداری و ماندگاری پیروزی انقلاب اسلامی ما، اعتقاد به ولایت، وصایت و امامت است. فرق ما با سایر کشورهایی که انقلاب کردند اما به انحراف کشیده شدند در اعتقادمان به ولایت است.

 

وی همچنین با اشاره به روز بزرگداشت شاعر نامدار کشورمان حافظ شیرازی گفت: اشعار معنوی و عرفانی این شاعر گرانقدر برگرفته از قرآن مجید و گفته می شود که از معتقدین به تشیع راستین بوده است.

 

در ادامه جلسه گزارشی از فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان توسط علیرضا حاجیان زاده به مناسبت هفته کودک که در دستور کار شورا قرار داشت ارائه شد.

 

حاجیان زاده:

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به نیم قرن فعالیت کانون گفت: در سراسر کشور بیش از ۹۰۰ مرکز ثابت و سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعال است که بیش از ۴۰ فعالیت فرهنگی و هنری مانند، قصه گویی، کتاب و کتابخوانی، کارگاه های هنری در این مراکز اجرا می شود.

 

علیرضا حاجیان زاده به مراکز موجود در شهر تهران نیز اشاره کرد و افزود: در تهران نیز بیش از ۴۳ مرکز با ۱۰ هزار عضو فعال وجود دارد.

وی همچنین خاطر نشان کرد؛ از سوی  کانون کتابهای ادبی، دینی و علمی در بیش از ۲ هزار عنوان به چاپ رسانده است، همچنین تولید کتاب هایی الکترونیکی و با خط بریل را نیز در دستور کار قرار داده ایم.

 

مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ادامه به سابقه همکاری تنگاتنگ شهرداری تهران با کانون در سال های پیدایش کانون و بعد از آن اشاره کرد و گفت: کانون در طی دوره های مختلف با پشتیبانی و در تعامل با شهرداری فعالیت های خود را دنبال می کرد اما در شرایط کنونی که نیازهای فرهنگی اقتضا می کند همکاری ها بیشتر از گذشته باشد، متاسفانه تعاملات با مدیریت شهری بسیار کم رنگ شده است. حتی  در برخی از مناطق تهران، برخوردهای تحقیر آمیزی با مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می شود.

 

وی ابراز امیدواری کرد که شهرداری تهران کانون را در کنار خودش ببیند تا بسیاری از پروژه های بزرگ فرهنگی، هنری که برای کودکان و نوجوانان تولید و تدوین می شود با هم کاری و هم افزایی هر دو ارگان رقم خورده شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن