اجتماعی و فرهنگی

اتصال تونل های خط ۶ مترو در ۲۰ نقطه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس سید مهدی پور هاشمی افزود: خط ۶ مترو در ۶ نقطه با ۵ خط متروی تهران تقاطع دارد و ۸.۵ کیلومتر از این خط با ۶ ایستگاه تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی با اشاره به این که با بهره برداری کامل از این خط، پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون سفر به ظرفیت سفرهای روزانه مترو اضافه شود، اظهار کرد: در جریان ساخت این خط، رکوردهای جدیدی در متروی تهران از جمله رکورد حفر ۲۴ متر تونل در ۲۴ ساعت با دستگاه تی بی ام به ثبت رسیده است.

پور هاشمی با بیان این که در حال حاضر بالغ بر ۸۰۰۰ پرسنل در ۷۸ جبهه کاری پروژه خط ۶ فعال هستند، تصریح کرد: حفاری ۲۵.۵ کیلومتر معادل ۸۹ درصد تونل ها به اتمام رسیده و ۱۹ کیلومتر معادل ۶۶ درصد تونل ها لاینینگ شده است.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت تونل های خط ۶ مترو از تجربیات تونل های شهری از جمله تونل نیایش استفاده کردیم، اظهار کرد: به همین دلیل است که با ۶۷.۵ درصد پیشرفت فیزیکی، ۶ دهم درصد نیز از برنامه زمان بندی جلوتر هستیم.

پور هاشمی با بیان این که در اصول مهندسی، اختلاف دو سر تونل که از دو جهت به یکدیگر می رسند، باید کمتر از ۲ سانتی متر باشد، تصریح کرد: با استفاده از دانش مهندسان ایرانی، در ۲۰ اتصال خط ۶ مترو این اختلاف زیر ۲ سانتی متر بوده و در ۵ اتصال باقی مانده نیز که تا آخر شهریور به اتمام می رسد، شاهد همین دقت خواهیم بود.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مدیر پرژه خط ۶ متروی تهران در پایان با تأکید بر این که توسعه کمّی مترو به توسعه کیفی زندگی شهری کمک کرده و ضمن کاهش آلودگی های زیست محیطی از مرگ خاموش انسان ها که بر اثر آلودگی هوا رخ می دهد، جلوگیری می کند، خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم موفقیت اتفاقی نیست و از این رو، برای کسب موفقیت در خط ۶ مترو از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نکرده و نخواهیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن