اجتماعی و فرهنگی

انجام ۱۶ عملیات آزادی گروگان توسط یگان‌ ویژه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار کرمی فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی در حاشیه صبحگاه مشترک یگان‌های ویژه ناجا از انجام ۱۶ عملیات موفقت‌آمیز رهایی گروگان از سال ۹۰ تاکنون خبر داد و گفت: آخرین عملیات رهایی گروگان در شهر سیرجان انجام شد که طی آن فردی که توسط ۳ نفر به گروگان گرفته شده بود آزاد شد و یکی از گروگانگیرها کشته و دو نفر دیگر دستگیر شدند.

وی درباره جزئیات این عملیات گفت: فرد گروگان گرفته شده فرزند صاحب تالاری بود که گروگانگیرها از وی طلب ۳۰۰ سکه طلا یا یک میلیارد تومان پول نقد در ازای آزادی گروگان کرده بودند که با تلاش یگان ویژه ناجا فرد گروگان گرفته شده آزاد شد.

سردار کرمی درباره اضافه شدن دو مأموریت به مأموریت اصلی یگان ویژه اظهار داشت: یک عملیات تحت عنوان آمادگی برای عملیات رزمی و دفاع شهری به یگان‌های ویژه محول شده است که با توجه به تهدیدات موجود در منطقه یگان‌های ویژه به سلاح مجهز شدند و آموزش‌های دفاع شهری دیدند برای مقابله با تهدیدات و عملیات‌های درون‌شهری.

وی اضافه کرد: وظیفه دومی که به یگان‌های ویژه ناجا محول شده است وظیفه امداد و نجات در مقابل حوادث غیرمترقبه است. همچنین نیروی جدیدی به یگان ویژه اضافه نشده است و نیروهای موجود برای این دو مأموریت آموزش داده شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا