شورای شهر

بازدید مسجدجامعی از روزنامه قدیمی کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  احمد مسجد جامعی در ادامه برنامه روزنامه‌گردی خود، در بازدید از روزنامه خراسان اظهار کرد: همزمانی روز خبرنگار، با ولادت امام رضا (ع) اولویتی برای بازدید از روزنامه خراسان به عنوان پر تیراژترین روزنامه شهرستانی شد.

 او با بیان اینکه این روزنامه به سفارش دهخدا راه اندازی شد، تصریح کرد: بزرگانی همچون دهخدا، ملک الشعرای بهار، فخرالدین حجازی و دکتر شریعتی در این روزنامه مطلب چاپ کرده‌اند که پیشنهاد می‌شود این مقالات به تفکیک  چاپ و انتشار داده شوند. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به اشعار ملک الشعرای پدر و پسر که در وصف امام رضا سروده شده است، بیان کرد: تا کنون به این اشعار توجهی نشده است؛ در حالی‌که این اشعار گنجینه غنی و ارزشمندی هستند و مجموعه انتشارات خراسان می‌تواند آن را به چاپ برساند.

 مسجد جامعی در ادامه پیشنهاد داد: زمانی که من معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودم، اولین دوره جشنواره رضوی راه اندازی شد و تا به امروز برگزار شده است که سیری از شرایط برگزاری این جشنواره باید در مجموعه خراسان وجود داشته باشد.

 گفتنی است مسجدجامعی در این بازدید از بخش‌های مختلف روزنامه خراسان در تهران بازدید و با اعضای تحریریه به گفت‌وگو پرداخت.

 مسجدجامعی در پاسخ به خبرنگاران روزنامه خراسان وجه مثبت فرهنگی دولت یازدهم را افزایش اعتماد مردم نسبت به کالاهای فرهنگی دانست.

گفتنی است تهرانگردی مسجدجامعی به مناسبت روز خبرنگار در سال گذشته به بازدید از خبرگزاری‌ها اختصاص داشت و امسال روزنامه گردی اولیت اول تیم تهرانگردی بود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن