اجتماعی و فرهنگی

آغاز اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی از فردا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی علی‌اکبرزاده در نشست خبری در خصوص اعزام دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به راهیان نور اظهار داشت: راهیان نور ابزار و وسیله تربیتی مؤثری است که در آموزش و پرورش اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: راهیان نور را یک ابزار مهم تربیتی می‌دانیم که بر روی دانش‌آموزان سریع اثر می‌گذارد؛ با توجه به وضعیت فرهنگی خاصی که جامعه تحت عنوان جنگ نرم با آن مواجه است، راهیان نور از ابزارهای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمن محسوب می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال‌های گذشته دانش‌آموزانی که به راهیان نور اعزام شدند در هنگام برگشت از این سفر، تحولات زیادی در روح و روان آنها ایجاد شده بود و این نشان خوبی برای آموزش و پرورش و نهاد تربیتی جامعه است تا همه با هم همت کنیم و به درستی به تربیت فرزندانمان بپردازیم.

وی به خانواده‌ها توصیه کرد: یکی از ابزارهای مهم در تحول فرزندانمان شرکت در راهیان نور است و جذبه‌ای که این سفر دارد، آنقدر زیاد است که هر انسانی در آن فضا قرار می‌گیرد محال است از آن، تأثیر نگیرد.

* بازدید دانش‌آموزان از مناطق جنگی دریایی

علی‌اکبرزاده گفت: برای اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور با سازمان بسیج وارد مذاکره شدیم و جلسات مکرری برگزار شد تا نهایتاً دستورالعمل نحوه اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور به تمامی استان‌ها ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: از ۱۵مهر نخستین اعزام دانش‌آموزان که حدود ۸ هزار نفر است، انجام می‌شود.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: دانش‌آموزان از مناطق جنگی غرب، جنوب غرب و جنوب بازدید می‌کنند و امسال نیز برای نخستین بار، دانش‌آموزان راهیان نور اردوی دریایی نیز تجربه می‌کنند؛ در حقیقت دانش‌آموزان از مناطق جنگی دریایی نیز بازدید می‌کنند و در این برنامه نیز دانش‌آموزان دختر و پسر حضور دارند.

وی گفت: تمام ضوابط اردویی دانش‌آموزی در این اعزام‌ها رعایت می‌شود و طبق هماهنگی با ستاد بسیج، اتوبوس‌های استانداردی برای این اردو در نظر گرفته شده است و در هر اتوبوس یک روحانی و یک مربی نیز حضور دارد.

علی‌اکبرزاده ادامه داد: با توجه به سابقه راهیان نور دانش‌آموزی، هریک از افراد وظیفه خود را می‌شناسد و به آن عمل خواهد کرد.

وی تأکید کرد: تصمیم ما بر این است که امسال بیش از ۶۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان را به مناطق جنگی راهیان نور اعزام کنیم که در سال گذشته این تعداد به ۳۵۰ هزار نفر رسید.

* اعزام ریلی دانش‌آموزان تهرانی از فردا

به گزارش فارس، مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: فردا از تهران اعزام ریلی برای دانش‌آموزان به سمت مناطق عملیاتی جنوب و جنوب غرب خواهیم داشت.

علی‌اکبرزاده تأکید کرد: امسال تمامی اعزام‌ها از طریق شرکت جوان‌سیر ایثار بسیج انجام می‌شود و رانندگان آن نیز تأیید شده هستند و راهنمایی و رانندگی نیز در طول مسیر، این اتوبوس‌ها را کنترل می‌کند.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش‌آموزان اگر از اتوبوس و راننده راضی نبودند می‌توانند به اولین ایستگاه پلیس شکایت خود را اعلام کنند.

وی تأکید کرد: فردا دانش‌آموزان حدود ۲۰ استان کشور، به راهیان نور اعزام می‌شوند و حدود ۵ تا ۶ روز در این اردو خواهند بود.

* برگزاری کلاس‌های تقویتی و جبرانی برای دانش‌آموزان زائر

علی‌اکبرزاده خاطرنشان کرد: کلاس‌های تقویتی و جبرانی برای دانش‌آموزانی که به راهیان سفر می‌کنند پس از بازگشت توسط مدارس برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: هزینه‌های اجرای این طرح، مشارکتی است و نهادهای مختلف و والدین در این طرح مشارکت دارند.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یک هفته قبل از امتحانات، اردوهای راهیان نور تعطیل می‌شود، گفت: این اردوها تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۴ اجرایی می‌شود و تمامی دانش‌آموزان علاقمند در دوره دوم متوسطه می‌توانند در این اردو حضور پیدا کنند.

وی درباره اعتباراتی که آموزش و پرورش سال گذشته به این اردوها اختصاص داده بود، اظهار داشت: سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان برای اردوهای راهیان نور دانش‌آموزان اختصاص یافته بود و پیش‌بینی می‌شود امسال با توجه به افزایش اعزام‌ها، این تعداد افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا