سیاسی

تکرار ادعاهای نتانیاهو درباره ایران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن به دیدار "باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا رفت. در این دیدار اوباما ضمن تاکید بر لزوم حل مسالمت آمیز بحران خاورمیانه به نتانیاهو توصیه کرد به پای میز مذاکرات سازش بازگردد.

اوباما بدون محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه گفت شهروندان اسرائیلی باید بتوانند در امنیت زندگی کنند و نیز از کشته شدن کودکان فلسطینی جلوگیری شود. این نخستین دیدار نتانیاهو و اوباما پس از شکست تلاش های "جان کری" برای به نتیجه رساندن مذاکرات سازش بود.

در بخش دیگری از این دیدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تکرار ادعاهای پیشین خود علیه ایران از اوباما خواست در مذاکره با طرف ایرانی جانب احتیاط را رعایت کند. به ادعای نتانیاهو، ایران با این مذاکرات می کوشد از فشار تحریم های غرب علیه خود کاسته و به یک قدرت هسته ای تبدیل شود. وی ابراز امیدواری کرد واشنگتن چنین اجازه ای به ایران ندهد.

این مقام صهیونیست در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل نیز بدون اشاره به زرادخانه هسته ای این رژیم که خطری جدی برای منطقه و جهان به شمار می رود، مدعی شده بود که خطر ایران بیشتر از گروه های تروریستی مانند داعش است. به ادعای نتانیاهو شکست دادن داعش و رها کردن ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای، به این معناست که در یک نبرد پیروز شده‌ای اما جنگ را به طور کامل باخته‎ای.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا