سیاسی

بدنبال افزایش اختیارات شوراها هستیم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عزیز اکبریان در جلسه هم‌اندیشی بررسی اختیارات و قوانین شوراها که در شهرداری کرج برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه استفاده از نقطه نظرات اعضای شورای شهر و روستای استان البرز برای رسیدگی بهتر و مفید به مسائل و مشکلات شهری است.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مردم در مجلس و شوراهای شهر همگی از یک جنسند؛ زیرا برای پیگیری و رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند و با رای آنان انتخاب شده‌اند.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرچند بسیاری از اقداماتی که شورای شهر کرج انجام داده در حیطه وظایف آن نیست اما بدون شک به حل مشکلات شهری کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه قانون شوراها در مجلس در حال بررسی است, گفت: اخیرا طرحی به مجلس داده شده که اختیارات شوراها را به شدت محدود می‌کند و حق انتخاب شهردار را نیز از آنان سلب می‌کند.

اکبریان افزود: بر این اساس اختیار انتخاب و استیضاح شهردار به عهده شورای حل اختلاف است و دامنه اختیارات شورای شهر بسیار کوچک می‌شود.

وی تاکید کرد: به دنبال این هستیم که اختیارات شوراها افزایش یابد و طرح محدود کردن اختیارات شورای اسلامی شهر و روستاها مورد تصویب قرار نگیرد.

نماینده مردم کرج با تاکید بر این‌که صفا، صمیمیت و مودّت در میان شوراها باید بیشتر شود، تصریح کرد: از عمر چهار ساله این دوره از شورای شهر بیش از یک سال گذشته و مابقی نیز می‌گذرد .

وی ابرازکرد: کرج شهر همه‌ی ماست؛ بنابراین باید اعضای شورای شهر را یاری کنیم تا در پیگیری اهدافشان موفق عمل کنند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا