اجتماعی و فرهنگی

کمترین حقوق را تهرانی‌ها می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی کریمی، مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «تعداد دقیق پرسنل حقوق بگیر در آموزش و پرورش که توسط وزارت اقتصاد و دارایی حقوق دریافت می‌کنند، چقدر است؟»، اظهار داشت: تقریباً ۹۸۰ هزار فرهنگی ماهانه مبلغ ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال معادل یک هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان ماهانه حقوق پرداخت می‌کنند.

وی افزود: در سال حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان بابت حقوق فرهنگیان پرداخت می‌شود که تقریباً حدود ۳ هزار میلیارد تومان از بودجه باقی می‌ماند که باز هم مربوط به حقوق قراردادی‌ها، سرباز معلم و حق‌التدریس است که جزء پرسنلی محسوب می‌شوند.

کریمی با اشاره به میانگین حقوق در آموزش و پرورش گفت: میانگین حقوق بند «و» که خالص پرداخت می‌شود، استان به استان فرق می‌کند، اما بالاترین میانگین حقوق را در استان‌های محروم داریم که بدی آب و هوا و حق محرومیت دریافت می‌کنند و به یک میلیون و چهارصد هزار تومان می‌رسد و کمترین پرداخت حقوق مربوط به تهران است که به یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان می‌رسد.

مدیر کل امور مالی و ذیحسابی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: در تهران کمترین حقوق را فرهنگیان دریافت می‌کنند؛ از لحاظ اینکه بدی آب و هوا و حق محرومیت، دریافت نمی‌کنند.

وی در خصوص افزایش حقوق معلمان در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که در دست داریم همان موضوع افزایش ۲۰ درصدی حقوق معلمان ابتدایی است که به مرحله اجرایی برسانیم، زیرا محل تأمین اعتبار آن مشخص نشده است و بعداً مشخص می‌شود؛ یکی از خواسته‌های وزیر آموزش و پرورش این است که جبران زحمت پرسنل آموزش و پرورش را داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا