سیاسی

اظهار نطر جالب سلطانی فر درباره برجام

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مسعود سلطانی فر اظهار داشت:  بعد از برجام، هم تصویر عمومی ایران نزد دنیا بهبود پیدا کرد و هم اشتیاق گردشگران برای سفر به ایران افزایش یافت همچنین استقبال سرمایه گذاران خارجی از سرمایه گذاری در زمینه ایجاد زیر ساختهای گردشگری در ایران مانند هتل سازی بسیار چشمگیر است.

وی افزود: برجام منجر به دور شدن سایه جنگ از سر کشور شد و اگر بخواهیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون  از دو دستاورد افتخار آمیز برای کشور نام ببریم یکی از آنها پیروزی در دفاع مقدس  8 ساله بود و دیگری پیروزی در منازعه هسته ای که منجر به امضا و اجرای برجام شد که در آن ما به تمام حقوق هسته ای مان دست یافتیم و تحریم ها را هم لغو کردیم.

ساخت و بهره‌برداری از ۳۵ هتل طی ۳ سال

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : انقلاب هتل سازی در دولت تدبیر و امید آغاز شده است و تا کنون در ۳ سال گذشته ۳۵ هتل ۴ و ۵ ستاره ساخته و بهره برداری شده است و در ۵ سال آینده یعنی تا پایان دولت دوم تدبیر و امید حدود ۱۷۰ هتل۴ و ۵ ستاره دیگر که هم اکنون عملیات ساخت آنها آغاز شده است به بهره برداری می رسد. به عبارت دیگر در طول ۸  سال دولت تدبیر و امید تعداد هتل های ۴ و ۵ ستاره جدید به ۲۰۰ مورد می رسد، این در حالی است که از ابتدای تاریخ هتل سازی در ایران یعنی از سال ۱۳۰۰ که اولین هتل ایران به نام گراند هتل قزوین ساخته شد تا سال ۹۲ تنها ۱۲۵ هتل ۴ و ۵ ستاره در کشور ساخته شد، به عبارتی در طول ۸ سال بیشتر از ۹۲ سال گذشته هتل ۴ و ۵ ستاره در کشور ساخته می شود.

وی افزود: هم اکنون ۱۷۵۰ پروژه هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال ساخت است که از این میان ۸۲۰ پروژه ، هتل های ۱ تا ۵ ستاره است و در هیچ دوره ای از تاریخ ایران به این اندازه پروژه هتل سازی در کشور وجود نداشته است.

به گفته معاون رئیس جمهور در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از  محل صندوق توسعه ملی برای تکمیل ۷۰ پروژه گردشگری اختصاص یافت.

وی به تجربه موفق برگزاری اجلاس راه ابریشم در ارومیه اشاره کرد و گفت: سیاست سازمان، برگزاری رویدادهای مهم در استان های مختلف است و در همین راستا اجلاس وزرای گردشگری عضو مجمع گفتگوی کشورهای آسیا موسوم به ACD در اوایل شهریور در تبریز برگزار می شود. در مهر ماه امسال اجلاس بین المللی صنایع دستی در اصفهان و همایش بین المللی سرمایه گذاری گردشگری در تهران و در بهمن ماه اجلاس جهانی راهنمایان گردشگری با حضور ۵۰۰ نفر ازراهنمایان گردشگری کشورهای مختلف در ایران برگزار می شود. وی گفت: تدوین برنامه جامع گردشگری کشور با مشارکت استادان دانشگاه در حال انجام است.

وی همچنین به استقبال گروه های سرمایه گذاری خارجی از فعالیت در ایران اشاره کرد و گفت: با گروه های هتل سازی آلمانی و ترکیه ای مذاکره و تفاهم شده است و ۲۰  تا ۲۵  هتل توسط گروه های مذکور در ایران ساخته خواهد شد.

سلطانی فر به ثبت جهانی ۵ اثر میراثی ایران در فهرست جهانی یونسکو در ۳ سال گذشته اشاره کرد و گفت: بازگشت ۴ محموله اشیای تاریخی به کشور و احیای انجمن های میراث فرهنگی و بازگشایی و افتتاح چند موزه از جمله موزه دوران اسلامی در موزه ملی ایران از جمله دستاوردهای مهم دولت در این عرصه بوده است. همچنین با مشارکت بخش خصوص و غیر دولتی، حدود ۸۰ مکان و بنای تاریخی مرمت و احیا شده است.

وی گفت: در آینده نزدیک خبرهای خوبی در مورد بازگشت برخی اشیای تاریخی به کشور منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن