اجتماعی و فرهنگی

اولویت با اقتصاد مقاومتی است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  عبدالرضا رحمانی‌فضلی در نشست خبری با اصحاب رسانه در لرستان، ادامه داد: سه استانی که به عنوان الگو انتخاب شده‌اند نسبت به بقیه جلوتر هستند و چون شرایط لرستان نسبت به دو استان‌ دیگر متفاوت‌تر بوده، کارهای مناسبی انجام شده است قصد داریم موفقیت‌های استان‌های پایلوت را به سایر استان‌ها تسری بدهیم.

وی با بیان این‌که «راه‌اندازی واحدهای متوقف شده که قدرت رقابتی و سرپا ایستادن داشته باشند، از اولویت‌های ماست»، افزود: فعال کردن واحدهای نیمه‌فعال هم اولویت دیگر است که در این زمینه لرستان خوب کار کرده و امروز یک واحد تولیدی فعال شد . با هماهنگی بانک‌ها رقم‌های مناسبی برای واحدهای تولیدی دراختیار استان‌ها قرار داده شده و استان‌هایی که تلاش بیشتری داشته باشند، می‌توانند از این منابع بیشتر استفاده کنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه برای بنگاه‌های زودبازه گفت: طرح‌های کوچک و نیمه‌متوسط ۱۶ هزار میلیارد تومان اختصاص ویژه دارد و واحدهایی که می‌توانند روی پای خود بایستند می‌توانند از این مبلغ بهره ببرند.

وزیر کشور از پنج محور اصلی فعالیت امسال وزارت‌خانه متبوعش خبر داد و با تأکید بر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در وزارت کشور ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی و کمیته فنی تشکیل شده که نمایندگان تام‌الاختیار همه دستگاه‌های اجرایی مربوط به اقتصاد مقاومتی در آن عضو هستند و مشکلات سه استان پایلوت و سایر استان‌ها را پیگیری و برای رفع آن‌ها تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: در کنار این‌ها خودم(وزیر کشور) بازدیدهای مکرر و مستمری به همه‌ استان‌ها و به‌ویژه پایلوت‌ها دارم و از نزدیک در جریان امور، مشکل‌ها، پیشنهادها، طرح‌ها، خلاقیت‌ها و… قرار می‌گیرم و جمع‌بندی را به سایر استان‌ها انتقال می‌دهیم. همچنین جلسات مستمری با دستگاه‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی داریم و مورد به مورد مسائل را پیگیری می‌کنیم.

وی یادآور شد: دو مسئولیت مهم امسال به وزارت کشور واگذار شده است؛ یکی ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی که مقام معظم رهبری لطف کردند و این افتخار را به وزارت کشور دادند و دوم، بحث اقتصاد مقاومتی است.

وزیر کشور در کنار این دو مسئولیت، مقدمه‌سازی برای انتخابات، امنیت و مبارزه با مواد مخدر را از دیگر وظایف جاری این وزارت‌خانه برشمرد و افزود: این پنج مورد، محور اصلی فعالیت‌های امسال وزارت کشور است که اولویت با اقتصاد مقاومتی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا