اجتماعی و فرهنگی

حقوق بشر لقلقه زبان آل سعود

 جهان روز های سختی را طی می کند . روزهایی که ترس برآن سایه افکنده است حتی ساکنان اروپای آرام هم از جنگ بی نصیب نمانده اندو امروز آنان هم چون مردمان قاره کهن با ترس زندگی کردن را تجربه می کنند . تروریست ها راه اروپا را هم یاد گرفته اند و این برای مردم ما ، مردمی که سالهاست از تروریست ها زخم خورده اند تکرار یک حس مشابه است . 

امروز ۲۸ سال است که از عملیات مرصاد می گذرد و جهانی که۲۸ سال در برابر این تروریست های وطنی یا نقش دایه دلسوزتر از مادر را بازی می کرد و یا ترجیح می داد سکوت اختیار کند ، میوه عمل های چند گانه خود را می چینند . 

انسان ، انسان است و ترور و عملیات های تروریستی کریه ترین چهره ای که می توان در روابط انسان ها جستجو کرد . 

تروریست در ذات خود هیچ بار معنایی جز رذالت و پستی ندارد و اصولا هیچ دین و آیینی و حتی مکتب اخلاقی کشتن بیگناهان را نه تایید می کند و نه حتی آن را توجیهی برای رسیدن به هدف . پس منصفانه این رویا بهتر است اینگونه بگویم داعش یا طالبان کسانی هستند که در منطقه ای به دنیا آمده اند که دین اکثریتشان اسلام است . همین و دیگر هیچ . هیچ قرابتی بین اینان و آیین مهرورز محمدی وجود ندارد . اما سوال اینجاست اصرار جهان غرب به قرار دادن این ها با اسلام از کجا نشات می گیرد ؟ و اصولا هزینه بقاء این گروه ها از کجا تامین می شود ؟ 

این روزها حقوق بشر به واژه مضحکی بدل شده است که لقلقه زبان خاندان آل سعود شده . و پرچمی که تا دیروز دست آمریکا بود اکنون در دست شاهزاذگان سعودی است . 

برگردیم به ایران کشوری که بار ها طعم تلخ ترور را چشید و تروریست ها بهترین هایش را همیشه نشانه رفتند. کمی آنسوتر عده ای در یمن آشکارا تحت حمله های تروریستی هستند حملاتی که قبیحانه و مستقیم صورت می گیرد . 

عراق ، سوریه و کشمیر که آنقدر روابط در آن پیچیده شده و یا سعی در پیچیده جلوه دادن آن شده که انسان می ماند کجا قرار گرفته که چه کسی ، چه کسی را می کشد . 

کاش جهان بپذیرد این اولین حرف مشترک انسانی را ، که با انسان برابر است . ووقتی این پذیرفته شود خون بی گناهی که توسط مسعود رجوی به زمین ریخته شده با خون قربانیان ترورهای اخیر یکسان می شود و هم رنگ .  این رنگ سرخ جهان را سرشار از اضطراب فقدان انسانیت کرده است . 

ما با جهان برای قربانیان حوادث پاریس و آلمان گریستیم و اکنون منتظر جهان هستیم تا بیاید و در آستانه بیست و هشتمین  سالروز عملیات مرصاد برای فرزندان مظلوم ایران که ناجوانمردانه خونشان بر زمین ریخته شد باما بگرید . 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا