اجتماعی و فرهنگی

جمعه، اوج گرما

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  امین حسین نقشینه در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور طی سه روز آینده اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود طی ساعتهای آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان و ارتفاعات شرقی و شمالی هرمزگان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد به وقوع بپیوندد.

وی ادامه داد: این وضعیت روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز با شدت کمتری دراین مناطق رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور نیز جو پایدار و افزایش دما را در ۷۲ ساعت آینده شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه وزش باد نسبتا شدید در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل وزیدن خواهد گرفت که در بعضی ساعات سبب پدید آمدن گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

نقشینه گفت: شرق دریای عمان نیز طی سه روز آینده مواج پیش‌بینی می‌شود؛ البته بعدازظهر روز جمعه نیز با شکل‌گیری توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و حرکت آن برای برخی مناطق در استانهای خوزستان و ایلام  پدیده گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به افزایش دمای اکثر نقاط کشور در سه روز آینده گفت: اوج گرما را در روزهای پنجشنبه و جمعه شاهد خواهیم بود و دمای هوای تهران در روز جمعه به ۴۲ درجه بالای صفر خواهد رسید.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور گرمترین مناطق کشور در ساعتهای آینده را اهواز و آبادان با دمای ۵۱ و ۵۳ درجه بالای صفر دانست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا