اجتماعی و فرهنگی

مناسب‌سازی معابر مرکزی شهربرای معلولین

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی صابری عضو معلول شورای اسلامی شهر تهران اولویت‌بندی مناسب‌سازی معابر برای معلولان در اماکن عمومی ،دولتی ،مذهبی ،تفریحی ، آموزشی وتجاری را یک ضرورت دانست که باید مدیریت شهری آن را مورد توجه قرار دهد.

به گفته صابری مناسب سازی و دسترس پذیری شهر برای تمام اقشار جامعه ؛در مدیریت شهری مورد توجه است و تشکیل گروه مشورتی در همین راستا انجام شده است تا فعالیت های کارآمد مثبت وموثرارائه شود.

وی با اشاره به انتخاب ساختمان سرای محله عباسی برای واگذاری به NGO  ها برای ارائه خدمات مختلف آموزشی ،درمانی ،توانمند سازی ،فرهنگی ،ورزشی به معلولان ؛این اقدام را برای ارتقای کیفیت زندگی و شرایط حضور راحت تر معلولان در جامعه مناسب دانست .

وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ نیز در کمیته مناسب سازی و بهسازی معابر برای معلولین ؛با اشاره به موقعیت جغرافیایی این منطقه و وجود ۳۵۰هکتار بافت فرسوده و قدیمی و۴ کیلومتر از حصار ناصری ؛نیاز این منطقه به مناسب سازی معابررا حائز اهمیت خواند.

محمدی گفت: با توجه به وجود راسته ها و بورس های متعدد تجاری از جمله حوزه های نشر و پزشکی که مخاطب آن همه شهروندان تهرانی و کشوری هستند ؛می طلبد که به منطقه ۱۱ توجه ویژه در بهسازی معابر و توجه به معلولین ساکن در سطح محدوده داشته باشیم.

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ با اشاره به اقداماتی که سال گذشته در محدوده ناحیه یک به عنوان زون نشر کشور برای تسهیل تردد معلولین انجام شد؛ خاطر نشان کرد : در قوانین ساخت و ساز نیز الزاماتی برای دسترسی معلولین به تمام قسمت های ساختمان از ورودی تا تمام طبقات در نظر گرفته شده که در پروژه های بزرگ ساختمان های اداری و تجاری رعایت می شود و مسیرهای ویژه معلولین دیده شده است.

براساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ، سرای محله عباسی از سوی اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی با هدف ارائه خدمات در موضوعات رفاهی ،درمانی برای معلولین ، آموزش ،کارآفرینی ،مشاوره ،کاردرمانی و توان بخشی ، توانمند سازی ، فرهنگی ،ورزشی و … در اختیار NGO  های واجد شرایط قرار داده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن