اجتماعی و فرهنگی

پلاک‌های جدید برای خودروهای نظامی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینسردار تقی مهری در حاشیه مراسم رونمایی از کارت هوشمند وسیله نقلیه و پلاک خودروهای نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از بررسی‌های مختلف در اسفندماه سال گذشته نصب پلاک ملی در خودروهای نیروهای مسلح به تصویب ستادکل نیروهای مسلح رسید.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: بر این اساس تصویب شد که خودروهای تمام نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتش،ستادکل و نیروی انتظامی ضمن تعویض پلاک‌های فعلی نسبت به نصب پلاک ملی اقدام کنند که این اقدام تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور در خصوص صدور کارت هوشمند وسایل نقلیه اعلام کرد: این کارت‌ها به خودروهایی که نقل‌وانتقال انجام شده یا نوشماره هستند تعلق می‌گیرد؛ اگر قرار باشد فراخوانی در این رابطه ارائه شود در آینده تصمیم‌گیری خواهد شد و تاکنون فراخوانی برای تعویض کارت خودروها صادر نشده است.

سردار مهری با بیان این مطلب که کارت‌‌های جدید هوشمند در برابر کارت‌های کاغذی که قبل از این صادر می‌شد از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است، گفت: اطلاعات بسیاری بر روی انی کارت‌ها قابل نصب است.

وی افزود: هزینه تعویض کارت‌های هوشمند مطابق قانون اعمال می‌شود و هرچه قانون بگوید طبق آن عمل خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد تمهیدات ترافیکی مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام (ره) اظهار داشت: دستورالعمل‌های لازم در این زمینه ابلاغ شده و پلیس راهور چندین طرح را در این زمینه اجرا خواهد کرد.

سردار مهری گفت: پلیس وسیله نقلیه کاروان‌ها و زائران را از مبدأ تا مقصد اسکورت کرده و اگر کاروانی ۱۰ وسیله نقلیه داشته باشد بیش از یک اسکورت به آن تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: در تهران برای هر کدام از استان‌ها پارکینگ‌های مشخصی در نظر گرفته شده تا زائران مراسم ارتحال حضرت امام (ره) دچار مشکل نشوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از آمادگی صددرصدی پلیس راهور برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر ارتحال حضرت امام (ره) در روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد خبر داد و خاطرنشان کرد: از ۲ روز قبل از مراسم، طرح ویژه ترافیکی اجرا می‌شود و در روزهای ۱۳، ۱۴ و ۱۵ خرداد پلیس برنامه‌های ویژه خود را به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن