اجتماعی و فرهنگی

کتابی که بعد از ۶۷ سال به کتابخانه پس داده شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  این پیرزن نیوزلندی که به هنگام امانت گرفتن کتاب در روز ۱۷ دسامبر سال ۱۹۴۸ دختری نوجوان بود، سرانجام پس از گذشته ۶۷ سال تصمیم گرفت تا کتاب را به کتابخانه بازگرداند.

روزنامه گاردین گزارش داد، این پیرزن پس از پس دادن نسخه‌ای از کتاب "Myths and Legends of Maoriland" گفته است که طی ۶۷ سال پیش همواره به این فکر می‌کرده که کتاب را به کتابخانه بازگرداند.

مسئول کتابخانه که کتاب را از این پیرزن گرفته، می‌گوید: او به هنگام پس دادن کتاب نگران بود اما من خوشحال بودم زیرا به من گفت که در این مدت کتاب را بارها و بارها خوانده است و این بدان معنی است که این کتاب در خانه خوبی بوده است.

محاسبات نشان می‌دهد که این کتاب به مدت ۲۴ هزار و ۶۰۵ روز به امانت گرفته شده بود و از آن زمان تاکنون واحد پول نیوزلند نیز تغییر کرده است.

بر اساس محاسبات مسئول کتابخانه و با توجه به تغییرات به وجود آمده در ارزش پول نیوزلند این پیرزن باید به دلیل تاخیر در بازگرداندن کتاب مبلغ ۲۴ هزار و ۶۰۵ دلار نیوزلند به این کتابخانه پرداخت می‌کرد اما از آنجا که او به هنگام امانت گرفتن کتاب نوجوان بوده، نیاز به پرداخت هیچ پولی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن