اجتماعی و فرهنگی

افزایش دما در کشور تا پایان هفته

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  براساس نقشه‌های پیشیابی هواشناسی امروز در مناطقی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق و شهرهای شمالی و شمال غرب کشور رگبار باران همراه با رعدوبرق و وزش باد رخ داد ضمن آنکه شدت بارش‌ها در شمال خراسان رضوی، کرمان و مناطق شمالی استان‌های اردبیل و آذربایجان شرقی است همچنین بارش‌های پراکنده در سواحل خزر را شاهد هستیم.

روز دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق، جنوب شرق و به صورت پراکنده در دامنه‌های جنوبی البرز و نواحی مرکزی کشور رگبار باران و وزش باد در برخی مناطق رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود؛ شدت بارش‌ها در این روز در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، جنوب کرمان و مناطق شمالی آذربایجان شرقی و غربی خواهد بود.

روز سه‌شنبه بارش در شمال شرق، جنوب شرق، شرق کشور برخی نواحی مرکزی، شمال غرب و دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت که شدت بارش‌ها در این روز در کرمان، سیستان و بلوچستان و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

در ۳ روز آینده ناپایداری‌ها در مناطق ذکر شده در ساعات بعدازظهر تقویت شده و در برخی نقاط با رشد ابر و وزش باد شدید موقت همراه خواهد بود.

امروز و فردا در برخی مناطق شرقی، جنوب شرق و جنوب کشور وزش باد شدید را شاهدیم که در پاره‌ای مناطق سبب ایجاد گردوخاک و کاهش دید افقی ‌می‌شود.

امروز و روز آینده، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است؛ روز دوشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی در سواحل شمالی کشور موقتاً دمای هوا کاهش می‌یابد و در روزهای پایانی هفته روند افزایش دما در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

آسمان استان تهران روز آینده نیمه‌ابری همراه با وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده و در بعدازظهر ورزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز سه‌شنبه آسمان تهران کمی ابری همراه با ورزش باد در بعدازظهر و رگبار باران، گاهی رعدوبرق خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما در این استان فردا به ترتیب ۲۶ و ۱۸ درجه است.

در ۲۴ ساعت آینده استان‌های هرمزگان و بوشهر با دمای ۳۲ درجه بالای صفر و خوزستان با دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرم‌ترین استان‌های کشور و چهارمحال و بختیاری با دمای ۵ درجه بالای صفر و کردستان با دمای ۴ درجه بالای صفر خنک‌ترین استان‌‌های کشور هستند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا