اجتماعی و فرهنگی

این جیب برفراری کیست؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در تاریخ ۱۶ بهمن ماه سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار به مأموران اعلام کرد که کیف جیبی اش حاوی عابربانک به شیوه جیب بری سرقت شده و سارق یا سارقان اقدام به برداشت غیرمجاز تمامی موجودی داخل حساب عابربانک وی به مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب‌بری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ ۱۶ بهمن ماه، هنگام مراجعه به محل کار خود سوار اتوبوس‌های BRT به سمت سه راه آذری شده اما در آنزمان متوجه سرقت کیف جیبی خود نشدم تا اینکه در مسیر بازگشت به خانه و هنگام خرید برای منزل متوجه مفقود شدن کیف خود شدم. ابتدا تصور می کردم که کیف را در محل کار خود جای گذاشتم اما در ساعت ۱۸:۳۰ و با آمدن پیامک برداشت پول از حساب متوجه شدم که کیف جیبی ام سرقت شده و فرد یا افرادی با استفاده از رمز کارت که بر روی آن نوشته شده اقدام به برداشت تمامی پول داخل حساب کردند.

با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک مغازه طلافروشی در خیابان امین الملک شدند، با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته ، کارآگاهان موفق به شناسایی دو نفر شدند که با مراجعه به طلافروشی اقدام به خرید سکه طلا کرده بودند.

صاحب مغازه طلافروشی با مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته ی مغازه خود اقدام به شناسایی یک نفر از این دو نفر کرد و گفت: این شخص به نام عیسی در محدوده خیابان امین الملک به عنوان پیک موتوری اقدام به جابجایی مسافر و یا بسته برای اهالی بازار می کند.

با شناسایی این شخص به نام عیسی ، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، عیسی در اظهاراتش با تأیید مراجعه خود و فرد دیگری به مغازه طلافروشی و خرید سکه طلا به کارآگاهان گفت : در تاریخ ۱۶ بهمن ماه منتظر مسافر بودم که جوانی با لهجه مخصوص یکی از شهرهای غرب کشور به من مراجعه کرد و گفت: می خواهم همسرم را طلاق بدم و به همین علت و برای پرداخت مهریه ، نیاز به خرید سکه طلا دارم، به این بهانه از من خواست تا او را به یک پاساژ طلافروشی ببرم . ایشان را به یک پاساژ برای خرید طلا بردم اما ایشان پس از دقایقی از پاساژ بیرون آمد و گفت: اینجا اذیت می کنند . ناگهان یادم آمد که صاحب یک مغازه طلافروشی را می شناسم که چندین بار به عنوان مسافر او را سوار موتور کرده بودم . به این شخص پیشنهاد دادم که سکه را از او خریداری کند و او نیز با راهنمایی من به مغازه این فرد در داخل پاساژ آمد و بعد از خرید سکه از مغازه و پاساژ بیرون رفتیم و من صرفا پول کرایه ام را گرفتم و هیچگونه شناختی از این شخص ندارم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی و دستگیری متهم، دستور انتشار بدون پوشش تصویر به دست آمده از متهم ، از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی صاحب تصویر شده و اطلاعی در خصوص هویت و یا مخفیگاه و محل های تردد این شخص دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۹۶۷ در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن